Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi történik akkor, ha valaki...

Mi történik akkor, ha valaki 5 napig semmit sem eszik, csak iszik (vizet, kólát, bármit)? Többi lent.

Figyelt kérdés

Egy barátnőm ma közölte velem, hogy nem evett 5 napja, csak inni iszik. Mentálisan beteg.


Szeretném megkérdezni mik a "fáziasi" a nem evésnek:


Gondolok itt erre:


Első nap nem evés után az történik, hogy:

Második nap nem evés után az történik, hogy:

és így tovább 5-6-7 napra lebontva.


Nem tudom rávenni,hogy egyen, ezért szeretnék neki segíteni azzal, hogy szembesítem vele, mi történik a testével, és az idegrendszerével, ha nem eszik.


Azt mondja, minden nap megiszik egy üveg kólát, és neki ez elég és nem kíván semmit, nem eszik szó szerint semmit. Persze, fog fogyni, de nem ez a fő kérdésem, hanem az,


MENNYI IDŐ UTÁN VÁLIK ÉLETVESZÉLYESSÉ AZ, HOGY HA NEM ESZIK?


Jó, tudom, rekorderek x napig stb. de most egy átlag emberről beszélünk, aki se nem rekorder, se nem sportoló, csak egy egyszerű ember mint mi.


Szóval, hány nap múlva ér el a nem-evés egy olyan pontot, ami már komolyan veszélyes, és hány nap múlva mondható az, hogy ez már életveszélyessé is válhat?


Köszönöm , csak értelmes válaszokat várok, magára a kérdésekre, magát a személyt - a barátnőmet - kérem ne minősítse senki negatív jelzőkkel.


Szilárd, egyszerű, tényeket szeretnék kérni válaszként, hogy én is megadhassam őket neki, és ha már végképp nem jutok vele semmire, akkor szeretném tudni hány nap múlva válik életveszélyessé az, hogy napi egy üveg kólán kívül semmi más nem kerül a gyomrába, mert akkor már komolyabban közbe lépek.


Nem tinilány, idén lesz 26 éves. Ő is, én is 26 éves, lányok vagyunk.


Hány nap múlva válik a nem-evés miatt az állapota akár veszélyessé-halálossá?


Köszönöm.



2018. febr. 3. 23:53
 1/3 anonim ***** válasza:
84%
Akár hetekig is ki lehet bírni evés nélkül, de csak akkor ha van megfelelő ásvány-, vitamin- és folyadékbevitel. Átlagosan 3 hét után kezdődnek az agykárosodás tünetei. A szervezet ha nem jut táplálékhoz, lényegében saját magát kezdi felemészteni, azaz fontos milyen fizikai állapotban van az illető. Ha tudod, hogy mentálisan beteg a lány, mindenképp fordulj valakihez (családtag, vagy akiben ő is megbízik) és semmiképp NE VÁRJ TOVÁBB. És még ha úgy is érzed, hogy megbántanád azzal,ha elmondod ezt másnak, gondolj rá, hogy komoly baja is lehet. Egyébként így napokra lebontva nincs különös észrevétel. Csökken a testsúlya, egyre fáradtabb lesz és egyre kevésbé fog tisztán gondolkodni. Ne kólát igyon...
2018. febr. 4. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Son Rani ***** válasza:
100%

Nos 5 nap nem evés az olyan 2-4 kiló fogyás testsúlytól függően.

Az első 2-3 nap a legnehezebb, én akkor szédülök nagyon meg ez a majdnem elájulok érzés tör rám, de a 4. naptól már meg sem érzem, tök jól vagyok. Ha nem lenne hétvége, meg a közös kötelező családi kajálások, akkor nagyon sokáig bírnám. Azok alapján, amiket másoktól hallottam, úgy a 10-12 nap környékén van egy holtpont, barátnőm ott esett össze és került kórházba. Túlélni túl lehet egy hónapig, de ki tudja, hogy reagál a szervezete.

Első sorban izomból fogy ilyenkor, aztán jön a zsír lebontása

2018. febr. 9. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
2-3 hétig simán bírhatja, ha elég cukrot visz be és nem ugrál sokat akkor tovább is.
2018. febr. 10. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!