Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Skizofréniában szenvedők,...

Skizofréniában szenvedők, hogyan élik meg ezt a betegséget?

Figyelt kérdés
Tudom mik a tünetei,de személyes tapasztalatok érdekelnének,mert félek,hogy az vagyok.
2018. febr. 6. 13:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
52%

Akkor nem vagy az :)

Nekem van skizofrén ismerősöm. Nem tudja, nem akarja tudni magáról. Kezelést elutasítja, mert ő nem beteg, ha rosszul van, az mások miatt van, de nem a betegség miatt. Nincs betegség tudata. Mindig kitalál valami történetet. Illetve inkább hallucinál és el is hiszi. Mindig más a hibás mindenért, ő soha.

2018. febr. 6. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Nehezen. 11 éve küzdök mentális betegségekkel míg végül kiderült 2 éve, hogy paranoid skizofrén vagyok. A tüneteim elég vegyesek: paranoia, elszakadás a valóságtól, levertség, mintha lakna valaki még a testembe aki a velejéig gonosz. Depresszió. Öngyilkossági gondolatok. Éber hallucináció. Hanghallások (többnyire mocskolódás és lekicsinylő szavak saját magamról). Álmatlanság a gyógyszerektől. Nagyon nehéz 'kordában tartani'. Én antipszichotikumot, SSRI-t és nyugtatót szedek rá. Elszigetelődés. Ha megtudják, hogy beteg vagyok, azonnal megbélyegeznek. Szerintem keress fel egy szakorvost. Ő tud biztosat mondani.
2018. febr. 6. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó: dr Harangozó doktornőt ismered? Ébredés alapítványtól, ismerek skizofréniás beteget, akit ő kezel és kiegyensúlyozottan él
2018. febr. 6. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Igaza van az utolsónak. Harangozó doktornőt érdemes felkeresni, hatalmas a tudása, teljesen máshogy kezeli, gyógyítja a skizofréniát.
2018. febr. 6. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
81%
1# es de jó hogy ezt írtad. Nekem kajak van ilyen ismerősöm, pedig én eddig azt hittem tőből hülye mert 7 általánosa van.Ő is így képzeleg dolgokat meg mese szerűenbadja elő. Most hogy olvasom lehet akkor baj van az agyával.
2018. febr. 6. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Köszönöm #3-as és #4-es válaszoló. Fel fogom keresni!!
2018. febr. 6. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
2018. febr. 6. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:

Hali! Ebben a vidiben találhatsz pár infót a mentális zavarokról, ami segíthet eligazodni! :)


https://www.youtube.com/watch?v=tyRKeueL2hQ

2018. febr. 6. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
64%
Azért nem kell annyira elájulni Harangozó doktornőtől, sok beteget egészen fél vállról vesz. Ha magánba mész hozzá akkor esetleg nem. Én bármit kérdeztem tőle gyógyszerekkel kapcsolatban, mindig azt éreztem, hogy fogalma sincs. Vagy csak nem akart válaszolni a fene se tudja, de másoknak is volt ilyen véleménye. Van olyan beteg akit olyan szintenfélre kezelt, hogy 10 évig bezárva élt, mert túl magas dózisban tartott neki egy gyógyszert... Jó mindenki hibázhat stb., de azért annyira nem kell ódákat zengeni róla.
2018. febr. 7. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
93%
Én egy csomó beteget ismerek, akiknek bevált és tartottak nekünk előadást az életükről. Attól még megpróbálhatja, ha neked nem vált be. Mit kell elvenni a másik kedvét? -.-" Ez a szomszéd tehene effektus...
2018. febr. 7. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!