Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért lesz ilyen érzésem egy...

Miért lesz ilyen érzésem egy zenétől?

Figyelt kérdés

Régen mikor depressziós voltam akkor folyamatosan hallgattam zenéket szomorút és vidámat is.

És manapság már nem vagyok depressziós és tök jó kedvem is szokott leni, de amikor meghallgatom azt a zenét amit régen hallgattam akkor újra olyan érzésem lesz mint régen, rossz kedvem lesz,sírhatnékom lesz.

Miért van ez?Miért hoz ki ilyen érzést egy zene belőlem?



2018. febr. 14. 10:55
 1/2 anonim válasza:
100%
A zene emberekre való hatása lehet nagyon különböző. Lehet jótékony, gyógyító hatású is, lelkesítő, de lehet lehangoló is. Egy melankólikus, szomorú hangulatú zene mindenkire szomorúan hat, vagyis ilyen érzéseket vált ki. Ha ugyanaz a zene most is ilyen hatással van rád, valószínű, hogy az agyad visszakapcsol ahhoz a régi énedhez. A zene különböző hatásai attól is függenek, hogy milyen lelkiállapotban van az ember. Ha ez rossz érzést vált ki belőled, akkor inkább kerüljed az újbóli meghallgatást, és keress más irányzatokat. De ha ez megnyugtat, egy szomorú dal belőlem sem a legvidámabb gondolatokat váltja ki.
2018. febr. 14. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezzel sokan vagyunk így. A zenék nalam is abszolút visszahozzák ugyanazt a hangulatomat, amit abban az időben átéltem, amikor az adott dalt hallgattam.
2018. febr. 14. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!