Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Úgy érzem, a kudarcélmények...

Úgy érzem, a kudarcélmények jól esnek, és halmozom őket, hogy elterelődjön a figyelmem a régebbi kudarcokról, ebből mi lesz?

Figyelt kérdés

Ad egy kis izgalmat, feszültséget, ami jól esik.

Mostanában nagyon rákaptam az internetes csetelésre, ismerkedésre, skype-olásra.

Régebben csak nagyon ritkán használtam, mert úgy éreztem, hogy felemészti a lelki energiámat, tehát rossz hangulatot csinál, stb.

Megjegyezném, hogy a való életben is vannak emberi kapcsolataim, ott azért máshogyan viselkedem :)


Szóval annyi elutasítás ért az elmúlt kb. 1 hónapban, amik mellett azért voltak kellemes "élményeim" is, hogy teljesen érzéketlen lettem a negatív hatásokra. Nem mondanám, hogy kihaltak az érzelmek ideiglenesen, vagy kiégtem volna rövid időre, mert a pozitív érzelmekre ugyanúgy reagálok. Tegnapelőtt egy 10 hónapos internetes "kapcsolatom" ért véget. Kicsit kattogott rajta az agyam, de teljesen semlegesen érintett érzelmileg, és kerestem más embereket. Egyébként ez volt a második leghosszabb ideje tartó internetes haverságom, abban a tekintetben, hogy havonta 1-2-szer minimum tárgyaltunk, a legrégebbi '16 december óta tart.


Nem tudom ez másnak mennyire tűnik piti semmiségnek, de úgy érzem eléggé megváltozott a tudatállapotom , és ez nekem egy új élmény, nem tudom hová tenni.


2018. febr. 16. 00:20
 1/1 anonim ***** válasza:
A kudarcoknak nem szoktunk örülni, azok jönnek hívatlanul is. Úgy gondolom, hogy nem jó kifejezés a "jól esik", mindenesetre jobb mintha fordítva lenne. Azaz, hogy kiborulnál tőle. Viszont ha a végletekig halmozod szerintem a kiborulás is meg lesz majd egyszer. Szerintem rendes körülmények között az ember a sikerekre éhes, mert az erősíti az önbecsülésünket. A kudarcok viszont megakadályozzák, hogy túl értékeljük magunkat. Szerencsés esetben egyensúlyban van a kettő. A gyakorlatban az a tapasztalatom, hogy vannak szerencsésebb periódusok, és szerencsétlenebbek is. Ezek váltogatják egymást. Az egyének között is van különbség. Van aki elszáll ha jól mennek a dolgai, aztn meg összeomlik ha elmúlik a szép idő. Mások ha mélyponton vannak akkor nem esnek kétségbe hanem megpróbálnak túlélni. Ahhoz, hogy sikeres embernek tarthasd magad fontos, hogy tudd magadról mik az erősségeid és mik a gyengeségeid. Használd az erősségeidet, és igyekezz erősíteni a gyengeségeidet. Az ember személyisége állandóan fejlődik (ha maga is akarja). Akkor jó az irány ha másoknak is akarsz hasznára válni nemcsak a magad érdekét nézed. Üdv: Ili
2018. febr. 23. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!