Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A sok pszichiátriai gyógyszere...

A sok pszichiátriai gyógyszerek idővel tényleg torzítják a külsőt?

Figyelt kérdés
pszichiátria, öregedés, külső, hízás

2018. febr. 17. 19:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Minden féle gyógyszer hosszú távon tönkre teszi az embert.
2018. febr. 17. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Igen, mind amit felsoroltál.
2018. febr. 17. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
A hízáshoz semmi köze.
2018. febr. 17. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
De van, sajnos az antidepresszánsok és antipszichotikumok szinte mind hízlalnak.
2018. febr. 17. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nem. Csak a kaják hízlalnak.
2018. febr. 17. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
72%

8 éve szedek különböző vényköteles pszichiátriai gyógyszereket (nyugtatót és antidepresszánst is) sajnos több féle betegség miatt. Az első évben az állapotommal együtt járó stressztől 44 kilora fogytam, gyógyszerek ide vagy oda. A későbbiekben sikerült visszanyernem az eredeti súlyomat, és azóta is tartom. Egészségesen étkezem és rendszeresen sportolok, így sem a külsőmmel, sem az alakommal nincs baj.

Ráncaim a koromnak megfelelően minimalisan vannak, rossz alvás esetén szem alatti karikák is. Ezt kivéve nyugodt időszakban sima es rugalmas a bőröm.

Több fajta gyógyszert szedtem már, és saját tapasztalatom alapján a kérdésedben foglaltakra nem látom, hogy bármelyik is hatással lenne. (A belső szerveket viszont biztosan megterheli: gyomor, máj stb., de az általuk elérhető 'haszon'az én esetemben bőven meghaladja a gyógyszerszedés hátrányait).

Hatással van a fentiekre viszont a kezeletlen stressz, a nem megfelelően beállított gyógyszerezés és a nem a betegségnek megfelelő életmód.

2018. febr. 18. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Abban viszont egyetértek, hogy a szervezet mukodesebe valo hormonalis beavatkozasoknak lehet etvagynovelo hatasuk, szóval a felettem szólóknak is igazuk van, de önmagában a gyógyszer az anyagcseredet nem lassitja, és ha odafigyelsz magadra, akkor a gyogyszer vagy vitaminszedes nem vezet hizashoz.
2018. febr. 18. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 szter77 válasza:
En is szedtem, egeszsegesen es keveset etkeztem megis 2ho alatt majd 20 kilót bíztam. Írja is H Gyakori mellekhatas,szóval nem kaja.
2020. márc. 18. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én nem olvasgatok mellékhatásokat, nem is híztam.
2020. márc. 18. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Antipszicho: klórpromazin(torazin)

Az arcon az orcák beesettebbek lesznek tőle. Már egy kevéstől is. A bőr is másmilyen lesz, sokaknál átlátszóbb és furán sima másoknál pont, hogy durvább. Lehet, hogy ez azért lesz így, mert kevesebb a kezelés után a bőr alatt a háj. Nem mondanám biztosra, hogy ezért de lehet.

A lényeg, hogy nem mondod meg egy emberről az arcából, a bőréből csak úgy, hogy kezelik/kezelték. Inkább ha tudod valakiről, hogy kezelik, akkor észreveszed, hogy másmilyen az arca, a bőre.

Ha hosszú ideig szeded akkor nagy eséllyel elkezd az arcod magától mozogni. Na azt már észre lehet venni.

Valamiért sok a pszichiátriai beteg, aki ájulós. Ha valaki sokat ájul, azon látszani fog, hogy megviselt.

A gyógyszerek bántják az immunrendszert, emiatt pl. lehet fura szájszag, fura testszag.

De igazából a lényeg hogy kivel van bbi. Onnan látszik valakin, hogy van valami bibi vele, hogy úgy látszik, hogy valami bibi van vele.

2021. jan. 19. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!