Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Enyhe depresszióra szokás...

Enyhe depresszióra szokás antidepresszánst felírni? Nem túl erős gyógyszer?

Figyelt kérdés

Enyhe depressziót diagnosztizált nálam az orvos és felírt antidepresszánst. Ezt egy kicsit túlzásnak érzem de szedem a gyógyszert már egy hete. Megnőtt étvágyam van, hasmenés és fáradtság.


Az antidepresszánsok menyire erős gyógyszerek? Szokás felírni enyhe depresszióra?



2018. febr. 22. 19:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Felírhatja, ha úgy ítéli meg, de enyhénél még szokás konzervatívabb terápiával próbálkozni. Kognitív, életmódváltás stb.
2018. febr. 22. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
8%
Igen. Az időben, szakszerűen elkezdett kezelés vélhetőleg hamar lezajlik. Hadd mondok neked valamit: a pszichiátriai kezelés sikere nagyrészt azon múlik, hogy a beteg mennyire hisz az orvosában, és a kezelésében. Nagyon pontosan tartsd be az orvos utasításait, és hamar megszabadulsz a bajtól.
2018. febr. 22. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
Az adott gyógyszertől és dózistól függ, gondolom nagyon lightos adagot kapsz.
2018. febr. 22. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
1-es! Konzervatív kezelés alatt mit értesz? Mert pszichoterápiát is kapok csak sajnos nehéz esetnek minősülök mert enyhe személyiségzavarom is van.
2018. febr. 22. 19:44
 5/13 A kérdező kommentje:
2-es! Nem értek veled egyet. A gyógyszer nem gyógyítja a depressziót csak csökkenti a tüneteket.
2018. febr. 22. 19:44
 6/13 A kérdező kommentje:
3-as! Escitalopram-teva 10 mg ez nem tudom mennyire erős??!
2018. febr. 22. 19:45
 7/13 anonim ***** válasza:

Minden, ami nem gyógyszeres. Pszichoterápia, csoportterápia, életmód vezetés, fényterápia stb. De akkor valószínűleg azért kapod, amit írtál.


Azzal, hogy mérsékli a tüneteidet, segíti az együttműködésedet, és ezzel a pszichoterápia hatásosságánal az esélyét.

2018. febr. 22. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Pszichoterápiát kapok! Csoportterápia nem vált be még régen mert nem vagyok alkalmas rá. Nem téli depresszióm van hogy a fényterápia használyon! Szóval a kérdésem továbbra is él hogy nem túl erős úgymond ágyúval verébre lőni ha enyhe depresszióra antidepresszánst írtak fel nekem?


Arról nem is beszélve hogy megnőtt az étvágyam tőle és sokat eszek szóval mellékhatása is van

2018. febr. 22. 19:54
 9/13 anonim ***** válasza:
Megválaszolod a kérdésedet. Azért kapod, mert társbetegséged van és mert több konzervatív terápia nem jön nálad szóba.
2018. febr. 22. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

9-es! DE AZ ENYHE DEPRESSZIÓ AZ MENNYIRE KOMOLY BETEGSÉG???!!! Ezt érdemes már gyógyszerrel kezelni?


A személyiségzavarom pedig nem betegség dokim is mondta hogy csak rossz tulajdonságok halmaza és csak más embereket meg a környezetet zavarja piszkosul és nem engem szóval ezt nem tartom nagy bajnak. De a depresszióm az olyan hogy halálvágy, szorongás, félelem és ok nélküli remegés reszketés, izomgörcsök mindenhol, erőteljes gyomorégés és csuklás, életkedv totális hiánya, szomorúság és gyakori zokogás ok voltak a tüneteim.


Most kaptam ezt a gyógysz@rt és hát stabilabb vagyok de sajnos a mellékhatása erős úgy mint: sok evés, és naponta esetenként kétszer nagy wc-zek. Arról nem is beszélve hogy fáradtabb vagyok tőle éjszakáénként 8 órát simán végigalszok!

2018. febr. 22. 21:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!