Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért zavar, ha boldog vagyok?...

Miért zavar, ha boldog vagyok? Mi ez az ellentmondás?

Figyelt kérdés
Harmincas eveimben jarok es elég stresszes eletem volt mindig is. Vannak neha jobb napjaim, idoszakaim, de nem tul tartos. Ugy hozta az elet, hogy decemberben osszeallt minden az eletemben, pozitiv ertelemben. Kb par oraig nagyon jo es felszabadito erzes volt, aztan egyszer csak elkezdtem szorongani, egyre jobban es jobban. Szo szerint minden tokeletes volt, de a kedvem olyan volt mintha valami oriasi gond lenne eppen amit meg kell oldanom. Nem vagyok egy remegő kezű, de eszrevettem, hogy a kezem is elkezdett remegni a "semmitől"... Mindez így ment kb masfel vagy 2 hetig amikor jottek a problemak es kezdtem egyre jobban lenni. Furan hangzik de igy van. Nincsen semmi ilyen gondolatom, hogy en nem erdemlek boldogsagot stb stb, de amikor eljott akkor valamiert nagyon szorongtam. Miert van ez?

2018. febr. 27. 07:05
 1/4 anonim ***** válasza:
Mazochista vagy.
2018. febr. 27. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

#1 Köszönöm, ennyi onismerettel azert rendelkezem. Nem, nem vagyok mazochista.

Várom a "hat te h.lye vagy" kommenteket is :D

2018. febr. 27. 07:41
 3/4 anonim ***** válasza:

Túlságosan megszoktad, hogy mindig van valami probléma, valami stresszelnivaló, gond. Erre állt rá az agyad, hogy úgy mondjam. És most furcsa volt neki ez az "ismeretlen állapot". Nincs hozzászokva.

Olyan ez, mint amikor valaki nem hagyja ott a rossz munkahelyét vagy nem bontja fel a rossz párkapcsolatát, hiába tudja, hogy rossz; az ember ugyanis mindenekelőtt a megszokott, ismerős dolgokhoz ragaszkodik az ismeretlennel, a bizonytalannal szemben. (Kb. "rossz, de legalább ismerem" a jelszó.)


A megoldást sajnos nem tudom, de pszichológus vagy életmódtanácsadó biztosan tud segíteni. Talán valami viselkedésterápiával hozzá lehet szoktatni az agyadat ahhoz, hogy nem kell mindig ugrásra készen várnia a problémát, hogy majd jól megoldja.

2018. febr. 27. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
#3 köszi a választ. :)
2018. febr. 28. 22:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!