Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy lehet letenni a frontint...

Hogy lehet letenni a frontint és a rexetint?

Figyelt kérdés

Egy éve szedem, de már nem akarom folytatni a szedését. Megszűnt az a tényező ami miatt szedni kezdtem.

Frontint eleinte napi 3-4x szedtem. Ma már este egy felet.

Rexekint 30mg-ost, lecsökkentettem felére 15mg-ra, azzal megvoltam. Lenegyedeltem a 15mg-ot, és olyan irtó sz.rul viselem, hogy megőrülök.

Szerintem a rexetin rám rosszabb hatással van, mert amikor csökkentettem rosszul voltam, amikor meg elfogyott és még nem tudtam, hogy ennek is vannak elvonási tünetei, akkor 1 hétig hánytam napi 10x, szédültem, remegtem... amikor meg bevettem, már el is múltak a tünetek.

Viszont ettől a kb 7mg-tól estére olyan beteg vagyok, hogy kénytelen leszek bevenni a másik felet is...

Egyetemista vagyok, így nem tudom kibírni azt a pár napot, hetet mire elmúlik. Most is borzasztóan hányingerem van és sz.rul vagyok, pedig ma bevettem az adagot.

Az orvosnak nem akarom mondani, hogy leteszem, nem akarok segítséget kérni tőle, ismerem milyen..és az a válasz sem érdekel, hogy keressek másik orvost blalba.

válaszokat köszönöm



2018. febr. 27. 23:27
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

Ez hülyeség! Én már szedtem három féle antidepresszánst és egyik se okozott olyan tüneteket elvonáskor amiket leírtál.


A frontint meg simán le tudtam tenni hogy hetente negyedeltem. Abból naponta három szemet szedtem 0.25 mg-ból


PUSZILLAK

2018. febr. 28. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
22%
Antidepi nem okoz megvonasos szindromat. (Mivel a szerotoninszintedre hat) frontin az okoz.
2018. febr. 28. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
1.+2. kapott egy hatalmas pirosat. Minden nyugtató, antidepresszáns okozhat függőséget, elvonási tüneteket. Azt elsősorban a genetika, és az egyéni érzékenység határozza meg, hogy ki milyen nehezen viseli az elhagyást. Kérdezőnek: Az a baj, hogy túl gyorsan kezdted el csökkenteni. Az elvonási tünetek sokszor csak napok, vagy hetek múlva jelentkeznek, amikor már nagyon lecsökkent a vérben a hatóanyag koncentrációja. Állíts be egy akkora adagot, amivel tűrhetően vagy, és 1-2 hetente csökkents 10-20%-ot.
2018. febr. 28. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia, én Rivotrilt szedek már több éve, esténként 1 mg-ot. A kezdeti adag 3x1mg volt, reggel-délben-este. Már nem emlékszem, hogy hogyan alakult így, de ez az 1mg maradt évek óta, és múlt nyáron az orvossal egyeztetve megpróbáltam, hogy nekem milyen tüneteim lesznek a megvonástól. (A doki javaslata egyébként az volt, hogy "tördeljem", én viszont ezt már próbáltam előtte, és nem volt az igazi.) Ezért úgy oldottam meg, hogy voltak napok, amikor nem voltam olyan feszült, és egyszerűen aznap nem vettem be. Sokáig csináltam ezt így, mindenféle mellékhatás nélkül, és nyáron elhatároztam, hogy belevágok, és csak minden másnap veszem be. (A Rivotril felezési ideje miatt ez inkább csak hatóanyagcsökkentésnek tudható be, hiszen valamennyi hatóanyag -mégha minimális is- mindig volt a véremben. Ezzel már azért tapasztaltam kellemetlenségeket: nem aludtam ki rendesen magam, valamiért nem tudtam mélyen aludni, aztán volt, hogy nagyon élénk álmaim voltak (nem feltétlenül rosszak, de zavaróan élénkek), másnap fáradt voltam, alig bírtam felkelni stb. Minden második este, amikor szedtem a gyógyszert, akkor ezek persze nem voltak...és tavaly nyáron egy hirtelen ötlettől vezérelve elkezdtem minden egyes nap kihagyni (a tünetek ugyanazok voltak, és nem is voltam benne biztos, hogy a gyógyszernek tudható be), és vártam csak vártam az elvonási tüneteket, de nem jöttek. (Amugy abban sem voltam biztos, hogy pontosan mikor is kéne jelentkezniük). 2,5 hónapig csináltam ezt, aztán szépen megint elkezdtem szedni, mert az egyetemen nem tudtam volna koncentrálni. Azt azért megjegyezném, hogy az antidepresszánsomat emellett szedtem. Az egyetem befejeztével újra megcsinálom, ami most nyáron lesz esedékes. Amúgy rohadt boldog es nagyon buszke voltam magamra abban az idoszakban, mikor ez sikerult.


Antidepit is hagytam már abba jópár évvel ezelőtt, de annak nem lett jó vége: Prozacot szedtem, ami nem használt a szorongásomra, és elegem lett abból hogy ilyen rosszul vagyok, se árt, se használ alapon azonnal letettem (elvonási tünetek ugyan nem jelentkeztek itt sem), de az agyam, ami a Prozac miatt mindig el volt látva szerotoninnal, nem nagyon akarta magától termelni, így a szorongásos tüneteim mellé kihordtam egy középsúlyos depressziót is. Kb. fél évig voltam gyógyszer nélkül, csak a rivotrillal, de ebben a helyzetben az sem használt.

Az orvosom végül elmagyarázta, hogy az antidepit azért sem célszerű ilyen hirtelen megvonni teljesen, mert a szedés alatt ag agy elkényelmesedik, és nem termeli azokat a hornonokat, amikkel amúgyis el van látva, és idő kell neki, mire visszaáll a rendes kerékvágásba. (Legalábbis ennyit értettem a magyarázatból.)


Remélem tudtam segíteni egy kicsit, és nagyon jó egészséget kívánok! :)

2018. febr. 28. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm az utolsó kettőnek a választ!

Első kettő, csak megjegyezném, hogy igenis okoz erős elvonási tüneteket. Ha nektek nem volt, inkább örüljetek két marokra!!!! És elég tudatlanok vagytok úgy látszik, ugyanis mikor elfogyott, a pszichiáterem mondta, hogy valószínűleg ez okozta a rosszullétet, a rexetin elvonása.

A frontintól még nem éreztem elvonást soha, pedig azt hirtelen hagytam el. A rexetint fél éve csökkentem, de a fele kapszuláig jutok csak, mert elkezdek rosszul lenni.

2018. márc. 1. 21:20
 6/6 anonim ***** válasza:

rexetint használtam, a kávéról könnyebb volt lejönni mint erről, de az is igaz hogy a függőség sem ugyanúgy hat minden emberre, dohányost is ismerek olyat aki 2-3 hónap alatt leszokott meg olyat is aki 20 éve nem tud


függ attól kinek mi az ingerküszöbe, hogy viseli az elvonási tüneteket stb.


dokim azt mondta ez a leggyengébb és nem fog semmit sem okozni, függőséget sem, hát egy frászt, kínkeserves volt lejönnöm róla, persze örülök neki hogy van akinek nem!

2018. nov. 13. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!