Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi a különbség a neuraszténia...

Mi a különbség a neuraszténia és a neurózis között?

Figyelt kérdés
2018. febr. 28. 17:05
 1/4 anonim ***** válasza:

neuraszténia fogalmát itt elolvashatod " idegesség, az idegrendszer működésében beállott kimerülés":

[link]


neurózis fogalmát itt elolvashatod:

"A neurózis szorongással járó funkcionális mentális zavar."

[link]


googlén ezer millió oldalt, cikket találsz erről, olvasgasál és rájössza válaszodra. Engem annyira nem érdekel a téma így nem tudok pontos választ adni.

2018. febr. 28. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, bár ettől nem lettem okosabb. Mindkettőre kb. ugyanaz igaz, csak más szavakkal írják le. Mindkettő valami kimerült állapot, egyik félelmekkel, másik szorongással jár, ez szinte ugyanaz. A neurózisnál ráadásul azt is írják, hogy másik neve a neuraszténia (a szöveg elején), aztán mégis külön dologként tünteti fel a neuraszténiát. Azt se értem, mindkettő elmúlhat, gyógyszeresen gyógyítható. Merthogy szerinted mentális zavar az egyik, a mentális zavarok meg azért nem múlnak el egykönnyen. De ennyivel mindkettő lehet mentális zavar. Tudtommal a neurózis másik neve az idegkimerülés, ugyanakkor itt nem is írnak kimerülésről, a neuraszténiánál meg igen. Nekem a dokim szerint egyszer neurózisom volt, de csak nagyon nyomokban emlékeztetnek a tüneteim arra, amit ott írnak róla.


Olyantól várnék választ, aki konkrétan a kérdésemre tudna válaszolni. Ahogy elolvasom az egyikről és a másikról is, mit írnak, nekem kb. ugyanannak tűnik a kettő.

2018. febr. 28. 22:39
 3/4 anonim ***** válasza:
Miért nem kérdezed meg az orvosodat? Ő a szakavatott ebben, egy orvos tudná megmagyarázni a különbséget. Itt nincsenek szakemberek. Aki meg nem ért hozzá, nem várj tőle választ mert csak marhaságokat írna, kérdezd meg az orvosod vagy bármelyik orvost, aki ideggyógyász vagy pszichiáter.
2018. márc. 1. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Régen volt már ez, nem tartok kapcsolatot orvosokkal. Csak eszembe jutott ez, kíváncsi lettem volna, azért tettem fel a kérdést.
2018. márc. 1. 21:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!