Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nagy eséllyel ADHD-s vagyok,...

Nagy eséllyel ADHD-s vagyok, a tünetek zöme rámillik. Hol tudom magam diagnosztizáltatni? Hol tudok gyógyszeres kezelést kapni?

Figyelt kérdés
lehetőleg úgy hogy ne kelljen érte borsos 50-100ezreket kiadnom. (nem a gyógyszer árára értem)
2018. márc. 12. 02:21
 1/9 anonim ***** válasza:
50%
ez attól függ, ki hány éves. Ha 18 felett, akkor a területileg illetékes pszichiátriai szakrendelőben, ingyenesen.
2018. márc. 12. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
32%

Miért lenne szükséged a diagnosztizálásra? És a gyógyszeres kezelésre? Az első kérdésre még el tudok képzelni reális okokat, a másodikra viszont nem. Vannak egyéb kezelési lehetőségek, bár tény, hogy nem olcsók, pl. egy speciális torna, ill. a neurofeedback.

Hány éves vagy egyébként? És milyen tüneteid vannak konkrétan?

2018. márc. 12. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

innen az első:

[link]

2018. márc. 12. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
#2 Szia. Megírnád jobban ezeket a kezelési módokat? engem is érdekelne.
2018. márc. 12. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szia,

nem tudok hosszadalmasan írni, de egy random találat a neurofeedback terápiáról:

[link]

Ismerős kisgyereknek már egy hónap alatt (5 alkalom) látványos javulást értek el. És ezt a terápiát még felnőtt korban is sikeresen alkalmazzák.

A tornát inkább csak gyerekeknek, nem tudom, mennyi a felső korhatár,

TSMT = Tervezett Szenzomotoros Tréning, ha gondolod, keress rá.

2018. márc. 12. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
Eszembe jutott még valami: ha nem ragaszkodsz a hagyományos orvosláshoz, a funkcionális orvoslás szerint nagyon sokat lehet javítani az állapoton a táplálkozással, ADHD esetében pl. gluténmentes diétával, plusz nagy adag omega3, magnézium és D-vitamin, ha jól emlékszem.
2018. márc. 12. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

23 éves vagyok.

Ami miatt elsősorban ezt akarom az az elmúlt években egyre súlyosbodó alvászavar. Bioritmusom rendszeresen felborul, ha meg az normális akkor nem múló korai ébredéssel és visszaalvási képtelenséggel küzdök. Lefekvéskor érzem magam a legaktívabbnak, legéberebbnek (mintha egy jó adag kávét ittam volna), és gyakran irracionálisan ingerlékenynek. Gyerekkoromban hiperaktív gyereknek tartottak,állítólag nagy mozgásigényem volt. Tanórákon való figyelemmel mindig is bajom volt, de ezzel még meg tudok küzdeni, végülis egyetemen már írott formában is megkapod a tananyagot, így nem gond. Autóba ülni viszont nem merek az ügyetlenségem miatt. Több mint egy évig tartott megszerezni a jogosítványt, számtalanszor megbuktam. Ujjaimmal, lábammal egyfolytában monoton dobolok, ösztönösen , reflexesen. De nekem elég ha az alvászavarom elmúlik, többi az viselhető.

2018. márc. 12. 22:48
 8/9 anonim ***** válasza:

az alvás szerintem nem sima ügy. mert jó eséllyel valami stimulánst kapsz szert.


amúgy az alvás ritmusod lehet részben azért rossz mert nem vagy kényszer alatt reggel. kikkel hogyan élsz? szerintem ez fontos lehet.


még fontos: fáradtan erősebb az önkontroll. pont abból ha nem azt csinálod amit akarsz rájöjetsz, hogy fáradt vagy. ami még nem jelent sokat persze :D de azért valamit mégis.


esetleg próbálj este edzeni. engem az megnyugtat.

2018. márc. 12. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
elírtam: erősebb a kontroll vesztés.
2018. márc. 12. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!