Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szorongást hogy küzdjem le...

Szorongást hogy küzdjem le véglegesen?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Hol is kezdjem.. Amikor a barátaimmal vagyok, állandóan rossz a kedvem, amikor a városban járkálunk olyan mintha mindenki engem bámulna és rajtam röhögne és ilyenkor azon szokott kattogni az agyam hogy mi lenne akkor, ha elmennék. Észrevennék-e egyáltalán, hiányoznék-e nekik, vagy esetleg még jobb is lenne a kedvük ha nem lennék ott. Sokszor nagyobb jelentést tulajdonítok dolgoknak mint ami ténylegesen van, amit bár ilyenkor észreveszek, de ilyen pillanataimban akaratlanul is tovább gondolok minden egyes szót. Próbálnak segíteni, de egyáltalán nem tudok ilyenkor feloldódni, és már úgy érzem hogy akármelyik pillanatban elfogyhat a türelmük és akkor egyedül maradok.. Az általában szokott segíteni ha elmegyek sétálni egyedül, de ezt nem csinálhatom meg minden egyes alkalommal.. Végleges megoldást szeretnék találni erre az egészre.



2018. márc. 12. 22:07
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem, hogy van végleges megoldás. Alapvetően az emberi lét egy szorongattató dolog :)


Szerintem első lépés lehetne, ha kicsit tudnál függetlenedni attól, hogy mit gondolnak mások. Meg felismerni mik a te igényeid, neked mi jó.


Az, hogy velük szorongsz az is lehet, hogy akkor épp nem velük kellene lenned, vagy nem úgy. Lehet neked más a ritmusod, más okoz örömet, másképp. És akkor hiába is szeretnéd, hogy velük akkor jó legyen, ha te nem vagy a saját ritmusodban ha azt csinálod amit ők, azt ami nekik passzol.


Nekem pl az van, hogy tudom, hogy leginkább egy emberrel szeretek találkozni és úgy tudok ráhangolódni a másikra, de csapatban nekem nehezebb. Van mikor megy, de fontos, hogy tudom, hogy alapvetően az nem az én terepem. És ezért próbálok olyan kapcsolódásokat, amikor én a saját elememben lehetek egészen.


De olyan is volt, hogy nagyobb társaságból igazából csak egy ember ált közel hozzám és így amikor ott volt mindenki, akkor igazából nekem fura volt, mert elveszett voltam kicsit. És sok idő kellett míg rájöttem, hogy egyszerűen az ottani többséghez képest én tök más vagyok, mást szeretek csinálni, nézni. És hiába nézek velük valamit amit ők szeretnek ennek így semmi értelme. Szóval egy idő után én simán megcsináltam, hogy amikor nekem abból sok volt, akkor felálltam és elmentem más helyiségbe és csináltam valamit amihez kedvem volt. vagy elmentem. de ehhez bátornak és erősnek kell lenni. és bízni is bennük és nekeik is bennük, hogy mindenki tudja, hogy ettől nincs semmi baj. csak épp most más kell nekem mint nekik.

2018. márc. 13. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a tippet, megpróbálok akkor többet elvonulni, csak reméltem hogy van valami megoldás erre, mert bár megvan bennem az akarat hogy a barátaimmal együtt csináljak valamit de állandóan ez történik. (Szerintem a túlsúlyom is szerepet játszik ebben az egészben de nem hiszem higy csak emiatt lenne ilyen kedvem)
2018. márc. 13. 20:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!