Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan győzzem le a szorongást...

Hogyan győzzem le a szorongást, hogy elhagy a barátom? Rossz álmok.19/L

Figyelt kérdés

Ez életem első párkapcsolata, amely komoly. Korábban voltak ilyen kisebb 1-2 hónapos "kapcsolatok", de ott részemről nem voltak viszonzottak az érzelmek, ezért is lett vége.

Olyan volt már többször, hogy valakivel elkezdtem randizgatni, úgy éreztem, hogy bele is szerettem az illetőbe és kölcsönösnek tűnt a dolog, de olyankor mindig pofára esés ért. Amikor rákérdeztem, hogy mi változott meg így hirtelen benne egyik napról a másikra, mindig csak kerteltek meg tereltek. Ezekre a rossz élményekre vezetem vissza a jelenlegi problémámat is:


Szóval lényegében most érzem először azt, hogy kölcsönös tényleg a dolog. Vele vesztettem el a szüzességem, tervez velem utazásokat is (ő már dolgozik, én egyetemista vagyok). Általában így nap közben nem érzek szorongást amiatt, hogy elhagy/megcsal, maximum olyan szokott lenni, hogyha kevesebbet ír vagy nem a megszokott bensőséges hangsúlyával, akkor végiggondolom, hogy lehet-e oka vagy sem, hanem csak fáradt. De ezek szerint a tudatalattim mégis rengeteget kattog ezen, mert kb egy hónapja heti rendszerességgel álmodom hasonló sztorikat, melynek a lényege az, hogy megcsal vagy elhagy minden ok nélkül. Annyira eldurvult az utóbbi pár napon ez a dolog, hogy ma már zsinórban a harmadik éjszaka volt, hogy erről álmodtam, ráadásul most a sztoriba bejött az is, hogy amúgy drogos meg falja a nőket meg iszik, csak ezt eddig előlem eltitkolta (és ezt is egy barátja mondta el nekem).


Mikor ma felkeltem, 1-2 órán keresztül azt se tudtam, hogy most mi van, valóság-e vagy álom. Nagyon durva szorongás jött rám az álom miatt. Az a baj ezekkel az álmokkal, hogy minél többször álmodom ilyenről, annál durvábbak jelentkeznek, egyre jobban megviselnek és tovább generálják bennem ezt a félelmet, hogy elhagy. Ez kezdetben csak ilyen tudatalatti dolog volt, aztán most meg már ott tartok, hogy gyomorgörccsel ébredek fel ezekből az álmokból. Rettenetes.


Ezt így leírva teljesen olyan, mintha valami lelkibeteg lennék. Ez a kapcsolat olyan jól indult , nem volt okom ezektől félni, de ez a rengeteg negatív álom folyamatosan erősíti bennem a negatív érzéseket.


Ilyen még sose volt velem, lévén hogy első komoly kapcsolat.


Tudnátok segíteni, hogy hogyan oldjam meg ezt a problémát? Pszichológus? Vagy mondjam el a barátomnak ezt a dolgot, hátha közösen meg tudjuk beszélni? Vagy csal elijeszteném vele?


Köszönöm a tanácsokat! :)


2018. jan. 24. 10:41
 1/8 A kérdező kommentje:
*csak
2018. jan. 24. 10:42
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem tudom, fontos-e, de úgy 2,5 hónapja vagyunk együtt
2018. jan. 24. 10:44
 3/8 anonim ***** válasza:
Remélem nem haragszol meg, de egy 2,5 hónapos kapcsolatot nem neveznék annyira komolynak. Bimbózónak igen. Nyilván az előző tapasztalatok miatt álmodod/érzed ezeket a dolgokat. Magadban, legbelül kellene tudatosítani, hogy ő nem XY, meg YX aki elhagyott. Ő egy másik ember, más a jelleme, a lelke, mindene. Nekem is voltak olyan álmaim, amikben a barátom megcsalt, és elhagyott, mert korábban voltak hasonló tapasztalataim. Mostanra ez megszűnt, mert ő teljesen más ember. Legyél vele amennyit csak tudsz, és éreztesd vele, hogy szereted, örülj annak, ami van.
2018. jan. 24. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Igen, valóban bimbózó csak inkább, az eddigiekhez képest komoly.


Köszi a tanácsodat! :)

2018. jan. 24. 10:56
 5/8 anonim ***** válasza:

Beszéld ezt meg vele. Meséld el neki az álmaidat, a korábbi rossz tapasztalatokat. Nem kell kirészletezni az előző pasikat, nem az a lényeg, hanem hogy tudja, mi zajlik benned, és kérd meg, hogy segítsen, adjon valami ötletet, hogyan tudnád ezt leküzdeni. Azért is jó, ha tud erről, ha ki van mondva, mert sok embert idegesít, ha a párja minden lépéséről tudni akar, és ha valamiért nem ad életjelet magáról 1-2 órán át, akkor a másik már párázik. Én például meg tudok őrülni az ilyentől, de ha a párom elmondja, hogy mik a félelmei, akkor eszerint tudom kezelni a problémát.

A bizalom minden kapcsolat alapja, de idő kell hozzá, míg kiépül. Az egyébként sok kapcsolatban probléma, hogy valamelyik fél a múltbeli félelemeit beleviszi a kapcsolatba. Akit megcsaltak háromszor, az a negyedik kapcsolatában nyilván félni fog ettől, pedig a negyedik ember ugyanúgy megérdemelné a tiszta lappal kezdést, a megelőlegezett bizalmat. Szóval erre próbálj meg odafigyelni.

Végül egy idézet a témában:

"Féltékenykedni annyi, mint megalázni magamat és őt." (Lev Tolsztoj)

2018. jan. 24. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítő válaszokat, mindkét komment hasznos volt! :)
2018. jan. 24. 15:22
 7/8 anonim ***** válasza:
jobb már?:)
2018. febr. 16. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nő, mi újság?
2018. febr. 24. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!