Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen mellékhatásai lehetnek...

Milyen mellékhatásai lehetnek a nyugtató (szanax) alkalmankénti szedésének?

Figyelt kérdés
ezt úgy értem hogy hetente max 1-2 szem.
2010. jún. 9. 21:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Xanaxnak hívják. Függőséget és depressziós tüneteket okoz, ha jól tudom, de én nem élek vele. Nem ajánlom neked sem, tuti találsz más megoldást helyette. Hány éves vagy és mire kellene?
2010. jún. 9. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Kiegészítem ezzel (wikiről van)


lehetséges mellékhatásai:


szédülés

gátlások csökkenése, félelemérzet megszűnése

depresszió, öngyilkossági gondolatok

hallucináció, nyugtalanság

hiperaktivitás

szédülés, ájulás

csökkent vizeletkiválasztás

fejfájás

beszédzavar

amnézia

étvágyzavar

homályos látás

székrekedés, hasmenés

csökkent nemi vágy

szájszárazság

idegesség, alvászavar

gyors szívverés


Hogy milyen mennyiség okoz ilyesmit, sajna nem tudom, de nem egy szimpatikus szer. :(

2010. jún. 9. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Ez a betegtájékoztatója:

[link]


Ezek alapjána a legjobb doki tudtával szedni.

2010. jún. 9. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
14 éves vagyok, alkalmanként szedek nyugtatót. Az apámtól szerzek,(titokban elszedem, az a pár darab nem tűnik fel neki). Azért szoktam bevenni, hogy megszűnjenek a szorongásaim, gátlásaim, jobb legyen a közérzetem. Pszichológusnál még nem voltam, de biztos van valami lelki problémám, mert évek óta szinte napi szinten gondolok az öngyilkosságra és általában kilátástalannak látom az életemet. betegesen félek bizonyos helyzetektől, emberektől, helyektől. Az apám pár éve 6 hetet töltött pszichiátrián, őt akkor szorongásos depresszióval, pánik szindrómával kezelték. Pszichológushoz nem szeretnék menni, mert úgy érzem, nem tudnék neki megnyílni. De most nem ez a lényeg, csak a mellékhatásokra voltam kíváncsi, én már belenyugodtam, hogy ilyen vagyok, és próbálok kitíartani.
2010. jún. 9. 22:14
 5/14 anonim ***** válasza:
van édesanyád?
2010. jún. 9. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Akiket ismerek, és xanaxot szedtek, a leggyakoribb tünet a szorongás és a hallucináció volt. Sajnos ez az egyik legrosszabb (legkárosabb) nyugtató fajta. Ha minden áron bogyót akarsz szedni, akkor már inkább a valeriána drazsét próbáld. De a legjobb az lenne, ha próbálnád felerősíteni magad, hogy ne legyen szükséged ilyenekre. Tudom, nem az én dolgom, de a xanax tényleg rossz lesz, ha nem hagyod abba.
2010. jún. 9. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
20%

SZanax LOL XANAX!! ;) :))

Ha nem orvos írja föl neked, akkor NE szedj semmilyen vényes nyugtatót, vagy egyéb gyógyszert.Nagyon hamar függőséget okoz, nehéz leszokni róla, erős elvonási tüneteket okoz, ha elhagyod.Ha ilyen problémáid vannak, mint amiről írtál, akkor keress föl egy pszichológust, de ne szedegess önkényesen ilyen-olyan gyógyszereket, mert visszaüthet!! Az ilyen vény nélküli Valeriána drazsé, HOVA, Sedacur,vagy egyéb, főként macskagyökér kivonatok, nem tudom, h mire jók, de hatásuk nincs nagyon :)

2010. jún. 9. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj rám!Körülbelül ugyanabban a helyzetben vagyok,mint Te.Nagyon hasonló tünetekkel küzdök,és hozzád hasonlóan alkalmanként én is szedtem Xanaxot,amikor úgy éreztem,hogy a szorongásom már elviselhetetlen.Én is napi szinten gondoltam az öngyilkosságra,és halogattam a pszichológust,mert úgy éreztem,nem tudnék megnyílni,és nem tudna úgysem segíteni rajtam.És mindennek az lett az eredménye,hogy két és fél hete öngyilkossági kísérletem volt,ami után a pszichiátriára kerültem...Az ott elvégzett kötelező tesztek kimutatták,hogy depresszióban,illetve erős szorongásban,és személyiségzavarban szenvedek,tehát nem csak valószínű,hanem BIZTOS,hogy neked is van ilyen jellegű pszichológiai problémád!

A történtek után "hivatalosan" is kaptam gyógyszert (Xanaxot),de mivel korábban már én is be-bevettem egyet-egyet néha belőle,pusztán ez elegendő volt ahhoz,hogy a szervezetem hozzászokjon annyira,hogy a legkisebb (már orvos által felírt) dózis nem volt elég a szorongásom enyhítésére,vagyis rögtön emelt dózissal kellett kezdenem!!Azaz akár a rendszertelenül,néha-néha bevett Xanax is nagyon hamar hozzászokást,illetve függőséget okoz,ha pedig hirtelen abbahagyják a szedését,annak komoly elvonási tünetei lehetnek(görcsök,remegés,hallucináció,lelassult beszéd,járászavarok,stb)!Hosszú távon nem is ajánlják az alkalmazását,mert memóriaromlást okoz,rontja az emlékező- és koncentrálóképességet,és igen erős pszichés és fizikai függőséget okoz!!Én a történtek óta pszichológushoz járok,és azt mondom,bárcsak hamarabb elmentem volna hozzá!!Nagyon sokat segít,segített megnyílni,kedves,türelmes,és meghallgat,megérti a gondjaimat,megpróbál rávezetni a megoldásukra.Emellett ő maga mondta nekem,hogy volt már dolga drogfüggőkkel,alkoholfüggőkkel,de higgyem el,hogy a gyógyszerfüggőket a legnehezebb "leszoktatni".Azzal kezdte már az első alkalommal,hogy nem a gyógyszer a megoldás,azt amint lehet,el kell majd hagynom,és ő segíteni fog abban,hogy gyógyszerek nélkül is szorongás mentesen tudjak élni.


Hallgass rám,és NE fogadd el az állapotod,NE fogadd el,hogy ilyen vagy,ne fogadd el,hogy ilyen az életed,mert nem kellene ilyennek lennie,ez nem jó és nem normális,főleg nem a Te korodban!És NE a gyógyszerekben lásd a segítséget s a kiutat!Sajnos áll előtted is egy rossz példa az édesapád miatt(nekem az édesanyám van hasonló helyzetben,én tőle vettem a Xanaxot),de nem szabad követned,nagyon fiatal vagy még,nem ez a normális ahogyan most élsz,még előtted az egész élet,és mihamarabb útmutatásra lenne szükséged,hogy hogyan oldódj fel,és tedd boldoggá és teljessé!Mindenképpen keress fel egy pszichológust,a Xanaxot pedig amint lehet,felejtsd el!Kérlek nagyon fontold meg a dolgot!


Kívánom a legjobbakat: 24/L

2010. jún. 10. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
0%

szerintem az ANDAXIN jobb... az nagyobbat borit, de neked is csak ezt tudom ajanlani

[link]

2010. jún. 10. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

a 00:13-as nagyon jól leírta....én is hasonló gondokkal küzdök, és szintén csak azt tudom mondani, h lehetőleg mielőbb fordulj szakemberhez, mert csak egyre jobban durvul különben a helyzet, és a végén ott tartasz majd előbb, mint a 00:13-as, vagy én....öngyilkossági kísérlet, pszichiátria stb.......ha viszont időben kezelteted a gondjaidat, akkor minél hamarabb rendbe fogsz jönni, és nem lesz szűkséged sem xanaxra,sem egyébre....


A legutóbi válaszadó pedig egy idióta.... Andaxin, mert az nagyobbat borít -.- gratulálok, még jó, h nem drogozásra ösztönzöd....egyébként meg ilyen MARHASÁGOKKAL, mint ez a titok film ne zaklass már mindenkit, főleg nem egy 14 éves lányt, akinek problémái vannak.Az utolsó válaszadónak tényleg a zárt osztályon lenne a helye....gyökér...

2010. jún. 10. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!