Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Asperger-szindrómával kapcsola...

Asperger-szindrómával kapcsolatos kérdések? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Jelenleg 21 éves vagyok és gyerekkoromban(ha jól emlékszem először talán 4-5 évesen),Asperger-szindrómásnak vagy autisztikus tünetekkel rendelkezőnek írtak le. Akkori viselkedésemre nagyjából rá is illenek a leírások.

Tizenéves koromban szándékosan igyekeztem kigyomlálni minden olyan tulajdonságot,viselkedés formát ami az Asperger-szindrómára emlékeztetne. Most gyakorlatilag senki meg nem mondaná,hogy bármi közöm lenne az Aspihoz,teljesen normális szociális életem van meg stb. Hogy otthon négy fal között speciálisabb érdeklődési köreimnek hódolok,meg talán furcsa szokásaimat ápolom az más téma...


A kérdés az lenne,hogy valódi Asperger-szindrómás vagyok,vagy egyszerűen csak túl korán leírtak engem ? Esetleg nagyon mélyen az vagyok most is csak annyira álcázom az emberek előtt,hogy már én se vagyok biztos az vagyok-e avagy nem ?

Valamint,ha gyerekem fog születni az milyen eséllyel örökli ? Fiú vagyok egyébként és úgy hallottam ez férfi ágon öröklődik elsősorban ezért úgy gondolom eléggé sanszos.

Ja és bocsi a kisregényért,csak a tisztánlátás kedvéért írtam ilyen sokat :)



2018. márc. 18. 17:39
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Az Asperger-szindrómával NEM "leírtak", hanem igen nagy valószínüséggel csak egy tényt állapítottak meg.


Az Aspergeresek NEM értelmi fogyatékosok, hanem csak kicsit más az agyük szervezödési struktúrája, és emiatt máshogy reagálnak egyes esetekben, mint azok, akiknél ez nem áll fenn.


Ha korán megfelelö fejlesztésben lesz része egy Aspergeresnek, akkor megtanulja az általános viselkedési módokat, megfelelöen tud reagálni az adott helyzetekre és így jóformán probléma, feltünés nélkül tud a társadalomba beilleszkedni.


A te esetedben - amennyiben tényleg ezt diagnosztizálták nálad és nem csak valaki mondott egy tippet -igen nagy az esélye, hogy nálad is fennáll ez a szindróma, viszont ezek szerint neked sikerült a problémás területeket kompenzálni és ezért nincs gondod a szociális életeddel sem.


Az, hogy vannak speciális érdeklödési területeid meg szokásaid, magánügyed, amíg másoknak nem vagy terhére ezzekkel, azaz nem zavarsz vele másokat.


Azt azonban senki nem tudja, hogy örökölhetö-e egyáltalán, csak találgatások vannak, mert még komolyabb kutatások sincsenek. Csak nemrég kezdtek egyáltalán foglalkozni ezzel a témával szakemberek, egyelöre a diganosztizálás az, ami megbízhatóan megy, a terápia esetében sok tényezötöl függ, hogy mennyire sikeres (az eltérés mértéke, a diagnózis és a terápia elkezédésének ideje, meg az illetö hozzáállása), de ennél több ismeret egyelöre nincs még.


De ha netán öröklödne, akkor éppen te tudod a legjobban, hogy ez nem "halálos ítélet", megfelelö hozzáállással minden probléma nélkül együtt lehet élni vele.


A családomban vannak Aspergeresek, azaz személyes tapasztalattal rendelkezem, de részleteket nem akarok nyílvánosan közölni. Ha valami konkrétan érdekelne, akkor privátban válaszolok.

2018. márc. 18. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Írtam privátba és ment a zöld kéz :) Köszi a választ :)
2018. márc. 18. 21:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!