Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egyedül meg lehet küzdeni a...

Egyedül meg lehet küzdeni a Münchausen-szindrómával?

Figyelt kérdés

2017. aug. 29. 21:49
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Rólad van szó, vagy hozzátartozóról? Diagnosztizáltak? Mik a tüneteid?
2017. aug. 30. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

Rólam van szó. Ezek a tünetek:

-Nagyon gyakran szorongok

-Nem szeretem a tömeget

-Gyakran van rossz kedvem és ilyenkor bunkó is vagyok

-NAGYON sokat zabálok, ha rossz kedvem van és\vagy unatkozom

- "pödörgetem" a könyveim széleit. Ez elég hülyén hangzik, tudom. Az a lényeg, hogy ilyen salátás lsz, ami nem jó, mert elég drágák

-Rettegek a szörnyektől pl. egyik nap (feküdtem az ágyamon) és "beképzeltem", hogy vmilyen lény előugrik a laptop mögül. Annyira bepánikoltam, hogy éreztem, ahogy ver a szívem

-nem merek takaró nélkül aludni (tehát "semmi sem lóghat ki alóla)

-szoktam magányos lenni

-nem szeretem a tükröket stb.

-néha azt hiszem, hogy mindenki engem néz

-este lefekvés előtt mindig elmegyek wc-re (csak "kis dolog") és amint visszaérek az ágyamba megint úgy érzem, hogy menni kell

-nem szeretem az asszimetriát, de nincs OCD

Most ennyi jutott eszembe. Egyéb körülmények: ha nem kell sohasem mozdulok ki, nincs a klasszikus értelmben vett barátom, de mindenkivel jól kijövök, egyébként 16/F és gimnázium.

Soha nem voltam pszichiáternél/pszichológusnál és nem is szeretnék.

2017. aug. 30. 16:06
 3/23 A kérdező kommentje:

Amúgy utánna olvastam, a Müchausen más, valamivel kevertem.

De akkor mi bajom van, ha ez baj???

2017. aug. 30. 16:09
 4/23 A kérdező kommentje:

Még ezek jutottak eszembe:

-mikor elfordulok, úgy érzem, hogy a hátam mögött van valaki/valami és figyel

-ha tükör vagy ablak van a mellettem, akkor úgy érzem, hogy figyelnek (emiatt gyakran pánikba esek)

-a szemem sarkából néha képzelődök árnyakat (nem hallucináció!!!)

2017. aug. 30. 16:14
 5/23 A kérdező kommentje:

+ (ez nem tudom mennyire fontos)

Nagyon gyakran vannak a halállal (nem csak a sajátommal) kapcsolatos gondolataim. Nem akarok meghalni (!), de annyira nem is ragaszkodom az élethez, DE NEM akarok öngyilkos lenni!

2017. aug. 30. 17:01
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Igen, tényleg kevered :)

Először is nyugodj meg, ez a sok minden amit átélsz valószínűleg a szorongás okozta stressz miatt van. Nagyon bezárkózol a saját világodba.

A családi körülményeid milyenek? Milyen gyakran jársz el otthonról? Milyen a hely ahol tanulsz? Érdekel valami, hobbi, sport, továbbtanulás?

2017. aug. 30. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm, hogy válaszol, nagyon kedves! (remélem nem gond a tegezés)

A családi körülmények: anyukámmal, apámmal és a kb. 1,5 évvel idősebb bátyámmal élek. Plusz a nagynéném is itt él (apai ágon). Egy közvetlenül mellettünk lévő házban (magyarul egy telken, szóval gyakorlatilag ő is a család közvetlen tagja). Nos, elég gyakran van a szüleim között veszekedés és az említett nagynéni (enyhe) depressziója sem segíti (ez amúgy nagymamám (neki az anyja volt) halála miatt van).

Itthonról ha nem muszáj, sohasem megyek el. Idén kétszer voltam strandon és ennyi, plusz voltunk nyaralni, de amúgy nem szeretek kimozdulni a szobámból.

A gimnázium: nem rossz, de lehetne jobb is. A matekot nagyon nem szeretem, mert nagyon hülye vagyok hozzá. Amúgy az iskola is elég stresszes. A biológiát nagyon kedvelem.

Hobbi: olvasgatok és a cicámmal játszok.

Sport: lusta vagyok, szóval nincs (sajnos elhízott vagyok, a "kényszerevés" miatt, meg emiatt)

Továbbtanulás: igazából biológus szerettem volna lenni, de nagyon kilátástalan a helyzet, az iskola miatt.

(Amúgy, így az utolsó napokban nagyon felzaklatott a szünet vége, pedig a nyári szünet is unalmasan telet, ezt nem igazán értem).

2017. aug. 30. 17:18
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Így írás alapján egy enyhe vagy közepes szorongáson kívül nem hinném hogy lenne bármilyen szindrómád. Egy értelmes és érzékeny srácnak tűnsz, aki még nem tudott kibontakozni.

A fő kérdés az, hogy lenne igényed barátokra és kimozdulásra? Mit változtatnál az életeden, ha tehetnéd?

Egyébként a kényszerevés az valamilyen érzelmi hiány vagy inger pótlása, szerintem nálad ennek az unalomhoz és az ingerszegény környezethez van köze. Írtad, hogy nem sportolsz, mert lusta vagy. Nos ez probléma több szempontból is. Az egyik, hogy ha ebben motiválatlan vagy, akkor másban is az leszel,pl. tanulás, a másik, a túlsúly önbizalomromboló és így fokozza a szorongást.

De ne aggódj, mindenen lehet változtatni, főleg hogy veled alapvetően nincsen probléma. A lényeg a fokozatosság. Szerintem első lépésként tűzd ki azt a célt, hogy a túlzott kényelmet (lustaságot) legyőzd. Ezalatt semmiképp nem drasztikus változásokat értek,nem kell holnap maratont futnod. Kezd azzal, hogy sétálsz egy fél órát, és kisebb adagokat eszel. A közérzeted is jobb lesz, így több energiád lesz az iskolához, tanuláshoz és úgy általában az élethez. :)

2017. aug. 30. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm a biztató szavakat! Nem igazán tudom, hogy min szeretnék változtatni. Megpróbálom a tanácsokat betartani. Barátok nélkül is megvagyok, de jó lenne azért.
2017. aug. 30. 19:15
 10/23 anonim ***** válasza:
Igazán nincs mit! Kívánom,hogy sikerrel járj! :)
2017. aug. 30. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!