Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy kéne kezelni? Valakinek...

Hogy kéne kezelni? Valakinek van tapasztalata?

Figyelt kérdés
Az a helyzet mióta anyám újra férjhez ment. A férjévvel már az elejétől sose jöttünk ki jól. Mindig piszkált elhívta a rokonait,és állandóan cikizett amikor reagáltam a sértéseire még jobban elfajult a helyzet. A rokonai is rám szálltak,volt olyan azt mondta rám hogy homoszexuális vagyok. A kereszlányánnak a férjévvel meg összefogtak ellenem azt mondja rám hogy bolond vagyok. Mindig ordít utánam valami hülyeséget de a szemembe semmit nem mer mondani.Barátaim sajnos nincsenek így nem igazán tudom ezt megvitatni másokkal.Édesanyámat megértem hiszen részben tőle függünk. Ő a pénz kereső amikor bezzeg egyedül vagyunk nem mer mondani semmit. Rám van kattanva az egész családja,állandó azt magyarázzák hogy változtassak a stílusomon,meg ne legyek ilyen lekezelő én csak az vagyok aki vagyok. Nem akarok még egyszer kórházba kerülni és megélni azt a poklot amit megéltem. Borzasztó volt most már látom hogy mi a probléma,egyszerűen nem tud engem elfogadni.Régen még egy kést nyomot a kezembe, egy mosoly közepette. Most amikor kettesben voltunk nem bírtam megállni vissza szívattam. Jogosan. Állandó utánam szól, piszkál nem hagy békén. Az érzésem most már verekedni is akar. Ez egy pszichopata képes állandóan utánam szólni.Nem mer semmit az ember szemébe mondani.Én próbálkoztam kijönni vele de ez már nekem sok. Csak részegen mer nagy legény lenni akkor állandóan gúnyolja a hobbimat agresszív,próbáltam őt megérteni de egyszerűen nem megy élvezi hogy piszkálhat. Így hogy gyógyuljon az ember így nem lehet!? Még háztartásba is próbálok segíteni de mind hiába. Nem tud és nem is akar elfogadni. Az csak természetes hogy megvédem magam ez szerintem egy normális emberi reakció ha szívatnak vissza szívatok. Szeretném végre a saját életemet élni,és nem állandóan ezen forogni.Bárhogy is vesszük ez zaklatás kihasználja hogy nem állok a saját lábbamon.Én próbálom érzékeltetni hogy szeretnék békét,de hát ha ő nem hajlandó békét kötni velem?!Akkor mit csináljak. Pont amikor kijönnék az önostorozásból megint elő jönnek a régi dolgok.

2018. márc. 19. 20:50
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem beszélj anyukáddal, ne hagyd magad rögtön elzavarni és szembesítsd vele, hogy tényleg neked van igazad.

Segíteni fog.

Amikor pedig piszkálnak...

Megértelek, én is valószínűleg visszaszólnék, de próbáld meg hogy NEM szólsz vissza. Akármilyen beteg elme lehet, nem kéne még támadási felületet is adnod neki.

Próbálj meg a teheted, eljárni otthonról.

Függetlenedj tőlük, amennyire csak tudsz.

Esetleg megpróbálhatsz vele is beszélni őszintén.---ezt rád bízom.

2018. márc. 19. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
ÉN próbáltam célozgatni rá. Ide hívja a rokonait és állandóan csesztetnek utánam szólogatnak. Idegileg elég kimerítő játszani hogy semmi baj nincs. Direkt szó szerint amikor elvagyok a gondolataimban akkor tesz egy megjegyzést. Igazad van próbálok valami társaságot keresni. Csak nagyon nehéz új városban vagyok megint, így 29 évesen se munka de próbálok pozitív látni de hát így hogy állandó lelki terrorba vagyok. Nem szeretem a feszültséget de ha egyszerűen provokál. Állandóan meditációs zenét hallgatok hogy letisztuljon rólam az a sok szitok.Ha iszik még rosszabb úgy kell vissza fognom magam. Az állandó feszültség élni, a kis húgomon is látom hogy őt is megviseli a dolog. Őt nem piszkálja úgy mint mert ő ráhagyja csak egy gyerek. Állandóan azzal fűzi édesanyámat,hogy menjek hozzá dolgozni. Nem vagyok én ostoba képes lenne ott is zaklatni. A munkatársai mind még munka közbe is isznak. Szemtelenkedő kötekedő emberek, az ukrán maffiával is van kapcsolatuk. Én meg nem tudom megállni hogy valamilyen módon meg ne toroljam az állandó szívatást meg a sok agymosó szöveget. Próbáltam vele megbeszélni vele de én úgy látom igyekszik kerülni a témát. Nem ad egyenes választ csak a saját igazát látja. Számára én egy kölyök vagyok aki imád szívatni, én viszont nem tudom megállni vissza ne szóljak. Egyszerűen élvezi feszültséget szerintem természetes reakció ha szívatnak megpróbálsz védekezni. Megpróbálom amit mondtál köszönöm a választ, csak így a kórház után és a gyógyszerek miatt nehéz. Még egyszer köszönöm.
2018. márc. 20. 14:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!