Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egy nagy adag koffein okozhat...

Egy nagy adag koffein okozhat “pillanatnyi elmezavart” vagy komolyabb a baj?

Figyelt kérdés

A lakótársamról van szó. Végtelenül szorgalmas ember, rengeteget tanul, nagyon kötelességtudónak ismertem meg. Azonban mégis van benne valami (szerintem súlyos önbizalomhiány), ami miatt sorra érik a kudarcok.

Rengeteg energiát fektet a tanulásba, de mégsem hozza az elvárt eredményeket.

Orvosi egyetemre jelentkezett, de egy pont miatt nem került be, ezért van most képalkotó diagnosztikán, amit nagyon utál. Újra fog érettségizni és én tiszta szívemből kívánom neki, hogy vegyék fel, mert nagyon megérdemelné.

Előző héten írt ki 10-es kémia könyvből magának kérdéseket, akkor megkért, ha van időm, akkor kérdezhetnék tőle és ha tudja rá a választ, akkor örül, mert ezekszerint megtanulta. Természetesen segítettem neki és szinte az összes kérdésre hibátlanul válaszolt.

Ma viszont elővett valami tesztet és teljesen felbosszantott a magát, mert nem emlékezett azokra a dolgokra, amit kitűnően tudott egy héttel ezelőtt.

Elviharzott minden szó nélkül, majd néhány perc múlva hazajött 3 energiaitallal, mindhármat megitta egymás után. Kérdeztem is tőle, hogy nem lesz ez sok? Aztán mondta, hogy nagyon fáradt és muszáj tanulnia.

Aztán kis idő múlva nagyon ijesztő dolog történt. Elkezdett sírni és kiabálni, hogy ő meg akar halni, megy és megöli magát, mert hiába tanul reggeltől estig, mindent elfelejt, mert ő egy buta senki. Mondtam neki, hogy ez egyáltalán nem igaz. Mire ő elkezdett jobban sírni, hogy hazudok, mert senki nem tudja, hogy ő igazából mekkora egy hülye és alacsony intelligenciájú ember és még azt sem érdemli meg, hogy a szülei albérletet fizessenek neki és meg akar halni, az lenne a legjobb.

Nagy nehezen lenyugtattam, néztem vele filmet és megköszönte, hogy ilyen rendes vagyok és ne vegyen komolyan, ami történt, csak kicsit elege van és kiborult, amiért nem emlékezett valamire.

Szerintetek ez normális? Csak a nagy adag koffein (meg a többi vacak, ami az energiaital an van) válthatta ki nála ezt az állapotot vagy tényleg kezdi elveszteni az irányítást az élete fölött?


2018. márc. 19. 22:29
 1/3 anonim ***** válasza:

A stimulánsok (így a koffein is) okozhatnak pszichózist, ami konyhanyelven az őrültség. Elég komoly tudatzavar. Mennyi az a nagy adag koffein? 700 mg talán? Általában a koffein 500 mg felett kezd káros lenni. Próbáld meg, az onbizalmát fejleszteni. Mivel nála önvádlás van, így nem kizárt a depresszió sem, ami a sok tanulás miatt lehetett, magyarul bedilizett a sok tanulnivaló miatt. Viszont pszichiátriára korai még menni, mert ott aztán az agyból levesznek rendesen, elhülyítenek.


Például egy pszichiáter erre mondaná, hogy szorongással járó depresszió : dalolva írja fel a frontint meg a Rexetint. Az egyik szenilissé teszi, szedálja, a másik robottá.

2018. márc. 19. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Túlpörgött. Kávé nélkül is volt ilyenem, mondjuk én csendben "intéztem".

Ki kell pihennie magát rendesen. A koffein helyett aludnia kellett volna 15-20 percet vagy szünetet tartani, mozogni, sétálni, hogy kitisztuljon a feje.

2018. márc. 19. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Szerintem próbáld meg egy kicsit kimozdítani otthonról. Menjetek el bulizni, várost nézni, hívjatok el barátokat is vagy kezdjetek bele valamilyen sportba. A lényeg, hogy ne a tanulással foglalkozzon egész nap, mert az nem tesz jót. Ha valóban reggeltől estig tanul, akkor túlterheli magát és nem is csoda, hogy nem emlékezett pár dologra. Ilyen nekem is volt már, hogy sok tanulás után elfelejtettem 1-2 dolgot. Ez azért van, mert nem pihen az agy, folyton erőlteti. Szerintem az agya is kezd besokalni a sok tanulástól. Időt kellene szánnia a pihenésre is, főleg az alvásra, mert így pihenteti az agyát.
2018. márc. 20. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!