Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi lehet a probléma? Tényleg...

Mi lehet a probléma? Tényleg pszichológusra van szükségem? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Általános iskola óta izzadós tenyerek miatt szenvedek, de nem tudósítottam neki nagy figyelmet, úgy gondoltam egyszerűen csak ilyen a testem, kezem és kész. Persze attól még zavart.


Középiskolában már durvultak a dolgok. Nem csak izzad a kezem, rosszullétek gyötörnek, fáj a fejem, remeg a lábam, ok nélkül kiráz sokszor a hideg. Minden szünetben mosdóba járok.

Nem merek másoknak bemutatkozni, utálok iskolába járni, nem tudok kiállni az osztály elé, csak ülök a helyemen és zenét hallgatok, nem nagyon beszélgetek. Nem szeretek találkozgatni, inkább otthon töltöm az időt ha lehet, egyedül is szeretek lenni, ha ismeretlenekkel kell lennem rosszullét jön rám.


Ennyi idősen nagyon zavaró tud lenni, sokan inkább a közelembe sem jönnek. Bár néha ennek kifejezetten örülök. Anyám azt mondja ennyi idősen mennem kéne barátokkal élvezni a fiatalságot, az életet, de én nem érzem így... Sokan mondták már rám, hogy antiszociális vagyok, de őszintén már én is gyanakszom valami ilyesmire. Szeretnék megváltozni, hogy ne legyenek rosszullétek, de halvány lila gőzöm simcs mit tegyek és mi egyáltalán a probléma velem...


17L



2018. márc. 19. 22:57
 1/7 TR75 ***** válasza:
41%

Ez inkább szociális fóbiának tűnik.

Antiszociális nem vagy, az antiszociális ember olyan figura, akit nem érdekelnek a társadalmi normák és szabályok, azokat tudatosan hágja át, hogy ezzel előnyt szerezzen magának. Régebben pszichopatának, vagy szociopatának nevezték őket, ma már a PC miatt antiszociális az összefoglaló nevük.

Szóval ja, pszichológus ajánlott.

2018. márc. 19. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
59%
Hiperintrovertált is vagy. Ha zavar, akkor menj pszichológushoz.
2018. márc. 19. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
39%
Igen a pszichologus jo otlet, vagy csak valakivel beszelgess a régi sérelmeidrol. Most pedig dobj egy zold kezet (ne a tiédet, mert az nedves :D )
2018. márc. 19. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Szerintem is fordulj orvoshoz.
2018. márc. 20. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Utolsó: orvosra semmi szükség, egy pszichomókus is elég ;)
2018. márc. 21. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én is egy jó pszichológust javasolnék kezdésnek.Úgy is érzed majd hogy elég segìtség e neked egy terápia.Ha nem akkor irány a pszichiáter.
2018. márc. 26. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Végül nem mentem pszichológushoz. Lehet szükségem lenne rá, de nem visznek el a szüleim. Mindegy is. Majd valahogy megpróbálok itthon tenni magam valamit.
2018. ápr. 21. 20:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!