Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Probléma:félek az emberektől....

Probléma:félek az emberektől. Még boltba se merek elmenni, csak ha valaki beszél helyettem. Képtelen vagyok önállósodni. Mit tegyek? Gondoltam már pszichológusra, az csak B terv lesz a segítségetek után. V kéne egyáltalán pszichológushoz fordulnom?

Figyelt kérdés

2014. júl. 27. 21:30
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
fiu vagy vagy lany?
2014. júl. 27. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
A félelem csak úgy múlik el, ha szembeszállsz vele.
2014. júl. 27. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 Legfurcsább ***** válasza:
0%
Kezdj el valamilyen küzdősportot.
2014. júl. 27. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim válasza:
100%
1-2 éve énis olyanvoltam. énis fétem az emberektől féltem a kérdéstől és a választól is. de nyugodj meg azok akik a boltban vannak vagy akármilyen embekek nefélj tőlük mindenkinek megvan a saját dolga és nem pont a te kérdéseddel vagy válaszoddal fognak törődni. nyugodtan mond azt amit akarsz kérdezz amire kiváncsi vagy nemlessz semmi baj van egy millió ember mindenki avval törődik akivel akar ha téged valaki bántani akar szavakkal csak sétálj tovább és ne törődj vele még lesz sok ember akit szeretnél megismerni és majd pont azér nemfogod mert nemmersz odaszólni ne pánikolj :) ha ez sem segít akkor tényleg nemártana egy pszihológus.
2014. júl. 27. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
16%
A pszichológus valószínűleg asperger szindrómát fog megállapítani. Nekem is az van, nagyon enyhe formában. Nem kell más mint hogy rájöjj, hogy a többi ember is ugyan olyan hülye, mint te, vagy én ;)
2014. júl. 27. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Hát, bocsi, de ez biztos nem normális dolog, úgyhogy érdemes lenne orvoshoz menned.
2014. júl. 27. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

"A pszichológus valószínűleg asperger szindrómát fog megállapítani."

Ezt inkább bízzuk szakemberre. :)

Nálam ugyanezekkel a tünetekkel pánikbetegséget állapítottak meg, tehát nem lehet ezt két mondatból itt a neten megállapítani.


Ha ennyire súlyos a helyzet, akkor lehet, tényleg nem ártana egy szakember, az ilyen szorongásokat a legtöbb esetben tudják kezelni, vagy legalábbis enyhíteni.

2014. júl. 27. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Mindig gondold magadat bele a másik ember helyébe. Tehát ha hozzád odamegy valaki és mondd valamit, téged az hogy érint? Mit gondolsz róla? Nyilván te sem gondolsz semmi rosszat, nem akarod leharapni a fejét, sőt legtöbb esetben örülsz is neki, ha megszólítanak, max zavarba jössz. Na a másik ember pont ugyanilyen, ha nem mutatja is ki, de lehet, hogy ő is zavarba jön, vagy fél, hogy valamit rosszul csinál. Senki nem akarja megenni a másik embert, senki nem feltételez rólad elsőre rosszat. Én is olyan voltam, mint te, hosszú évek kellettek, mire kitapasztaltam és megtanultam, hogy nem vagyok rosszabb vagy gyengébb másoknál. Ha kedvesen közeledem, örömmel fogadnak. Egy rossz élményem van, amikor egy buszmegállóban akartam a buszról érdeklődni, hogy merre megy, megszólítottam egy nőt és ő vagy elmebeteg volt, vagy hajléktalan kéregetőnek nézett, de elkezdett ordítozni velem, hogy az egész utca hallotta, hogy én mit akarok tőle, meg nem szégyellem magamat, stb. Na ez után egy ideig megint nem szólítottam meg senkit az utcán, de hát ez azért ritka dolog volt.
2014. júl. 27. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
0%

Kedves 7. válaszoló

VALÓSZÍNŰLEG

2014. júl. 27. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Megértelek. Én is ilyen voltam. Mindenhova csak emberekkel, nem beszéltem másokkal.


Én nem úgy gondoltam erre, hogy nem vagyok képes önállósodni. Féltem, hogy hülyét csinálok magamból. Féltem, hogy olyat kérdeznek, amire nem tudom a választ.


Minden társas érintkezés előtt ezerszer lejátszottam a fejemben, hogy mik történhetnek, telefonálásokhoz még jegyzetet is írtam.


Egy szó, mint száz nekem pszichológus segített, előbb egyéni terápián, aztán csoportban.

2014. júl. 27. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!