Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tehetnék ezellen az érzés...

Mit tehetnék ezellen az érzés ellen? Mi a baj velem? Kiégtem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


29 éves lány vagyok és rengeteg mindent megéltem már. Kiskoromban egy szülő eltemetése,nagyszülő eltemetése. Másik szülőtől elhanyagolás,soha nem támogatott senki,nem álltak mellettem kamaszként,gyerekként. Lehülyéztek,fogyatékosoztak stb. Lelki terror iskolában,szülőtől. Csak azért is letettem a nyelvvizsgát és lett egy diplomám. Azóta is kevés vagyok mindenki szemében. Ez az a hülye lány és stb...mivel így nevelkedtem félénk lettem. A környezetem keresztül néz rajtam,lenéz,semmibe vesz. Jó állásom van..a diplomámban megfelelő végzettségnek találtam. Segítő szakmában dolgozom,de itt is az emberektől sok rosszat kapok. Vannak jó vissza jelzések is,de a Team,amiben dolgozom katasztrófa. Azonban úgy érzem,ha máshova átkérném magam se lenne jobb. Akárhova jártam iskolába ki voltam közösítve,én voltam a ciki lány,akivel gáz barátkozni. A meló helyen se különb..én vagyok a hülye,a buta,a legidiótább a csapatba,aki nem tud semmit és stb cimkék,jelzések. Akár hol vagyok én hozzám nem szólnak..szörnyű érzés.Próbálok beszélgetni és mintha azonnal eltaszítanám a másik embert. Már örömömet se lelem semmiben. Van egy 8 éves párkapcsolatom,nyáron házasodunk,de valahogy ez se..pedig korábban örültem ennek nagyon.Baba tervezés is tervbe van,de semmi öröm.

Külsömre adok,nem beszélek csúnyán,de sajnos sokat se beszélek a félénkségből adódoan. Jártam pszichológushoz,amikor már fekélyem is lett,segített kicsit,de ennyi.Nem lett jobb.

Mi a baj velem?



2018. márc. 20. 06:58
 1/4 anonim ***** válasza:

Miért hagytad abba a pszichológushoz járást? Szerintem keresd fel újra.


És ne menj férjhez, ha csak korábban örültél neki!!! Ne tegyél még két-három embert (a férjedet meg a gyerekeidet) boldogtalanná! Majd akkor dönts róla, hogy férjhez mész-e és hogy kihez, amikor lelkileg rendbe jöttél. Így nem tudsz felelősen dönteni!

2018. márc. 20. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A pszichológust nem én hagytam ott. Ő nem látta értelmét már járnom,mert kiegyensúlyozottnak és magabiztosnak lát.Valamint a testi tűneteim már nincsenek.
2018. márc. 20. 15:49
 3/4 anonim válasza:

Szia!


Miért cipeled a múltad? Próbálj meg felejteni, próbálj meg ezekre nem godnolni és nem cipelni tovább a kiskorodban történteket. Nem lehet, egyszerűen képtelenség boldognak lenni úgy, hogy ezekre a szomorú dolgokra gondolsz! Bocsáss meg mindenkinek aki bántott, rosszat mondott rád- és itt a megbocsátás az a felejtéssel egyenlő, mert nem lehet úgy megbocsájtani, hogy közben azért még emlékszel, hogy xy mit mondott vagy tett veled. Próbálj meg hálás lenni, hálás lenni annak, amid van, mert igenis van mire hálásnak lenned meg büszkének lenned! Soroljam? Megcsináltad az egyetemet, lett nyelvvizsgád, van párod, feltételezem egészséges vagy (ennél nagyobb kincs nincs!) és ezek csak azok a dolgok amiket látatlanban mondok rólad. Egyedi vagy. Ne hagyd, hogy a múltad tönkre tegye a jelened és a jövőd. Nem engedheted, mert ha hagyod, ha TE saját magad hagyod, akkor a fél világ is kevés lenne ahhoz, hogy meggyőzzönek Téged. Én azt veszem észre (25 éves vagyok), hogy egy mocskos, rohanó, mókuskerékben élő, elbutult világban élünk, amiben elkezdtük gyűjteni a dolgokat és miután megszereztük, jobbat akarunk szerezni belőle. Kocsi kell? Akarom, hogy legyen kocsi. Dolgozok érte, megvettem a kocsim, ami egy (most mondok valamit) egymillió forintos Opel kocsi. Majd megint kell kocsi, de mostmár egy tízmilliós Merci kell. Miért? Miért kell tízmilliós Merci? Sajnos ott tartunk, hogy ezek lettek a fontosabb dolgok..a tárgyak gyűjtése és az, hogy minél jobb és drágább legyen a tárgy. Borzalmas. És jönnek az olyan emberek mint Te, akik csodálkoznak és nem értik mi történt, és keresik az okokat, de a szorongás nem múlik csak úgy el egyik pillanatról a másikra. Nem megy csettintésre. Annyira felgyorsult a világ, hogy mindent egyből akarunk. Vannak dolgok, amihez idő kell. Ami nem megy egyik napról a másikra, sőt egyik hétről a másikra se. El kell kezdeni tudatosan odafigyelni arra, hogy mit őrzünk meg az emlékezetünkben és a szívünkben.

2018. márc. 20. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet, hogy gyerekkorodban "rátanultál", hogy csúnyákat mondanak, és ezért most is rosszabbat értesz ki abból, amit rólad mondanak? Nem lehet, hogy a környezetednek nincs is olyan rossz véleménye rólad, mint ahogy azt te érzed? Nagyon nehéz lehetett gyerekkorodban, ezért egyáltalán nem meglepő, ha nehezen hiszed el, hogy nem mindenki a hibát keresi benned. Nem azért írom ezt, hogy megkérdőjelezzem az ítélőképességedet, de ez nagyon gyakori, és sokszor megfigyelem magamon is utólag, hogy nem úgy értettem valamit, mint ahogy azt a másik igazából mondani akarta. Meg egy barátnőm is van, aki fogyni szeretne, és mindig úgy érti félre, amit mondanak neki, mintha az alakját kritizálták volna, még akkor is, amikor igazából bókolnak neki. Persze én nem ismerem a munkatársaidat, de ha tényleg ilyeneket mondanak/gondolnak akkor teljesen hülyék. Támogatás nélkül, ellenszélben megcsináltad a nyelvvizsgát és a diplomát, nem csak okos vagy, hanem hihetetlenül erős is. Én minden támogatást megkaptam a családomtól, mégis nehéznek éreztem a diplomám megszerzését... Én is azt javaslom, hogy menj el újból a pszichológusodhoz (ezek szerint tudtatok együtt dolgozni, mert a testi tünetek megszűntek). Az örömtelenség nem egészséges állapot, jó lenne kezdeni vele valamit. Szerintem most fog a legszebb időszak következni az életedben (házasság, baba), ne hagyd, hogy a múlt és ez a probléma árnyékot vessen rá, tégy meg mindent annak érdekében, hogy megoldódjon, és erre most szerintem a legjobb lehetőséged, ha pszichológushoz mész, és kicsit foglalkoztok ezzel, hogy miért érezheted, hogy az emberek rossz véleménnyel vannak rólad annak ellenére, hogy ennek nincs valós oka (okos vagy, tudsz küzdeni, adsz a külsődre). Remélem, tudtam segíteni! :)
2018. márc. 21. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!