Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tehetnék ez ellen az...

Mit tehetnék ez ellen az érzés ellen?

Figyelt kérdés

Évekig szenvedtem depresszióban, torz kapcsolataim voltak, egyéjszakás kalandok, semmiféle jövőképpel nem rendelkeztem, különböző nyugtatókat írattam fel, amikből jóval a megengedett mennyiséget szedtem, nem öngyilkosság céljából ugyan, de nem féltem a következményektől.


Az elmúlt egy évben azonban rendbe jöttem. Igaz, őszinte barátokra tettem szert, olyan iskolába járok, amit szeretek és jól teljesítek, tudom, mit szeretnék kezdeni vele a későbbiekben, visszanyertem az érdeklődésemet a dolgok iránt, és ráadásképp boldog párkapcsolatban is élek, életemben először viszontszeretnek.

Nem tudnék tehát semmi negatívat mondani, boldog vagyok.


Viszont az öngyilkosságról való gondolataimat egyszerűen nem tudom elfelejteni. Ott fekszem a barátom mellett éjszaka álmatlanul, és mindennél jobban esik a közelsége, de legyőzhetetlen a vágy, hogy felálljak, kimenjek a mosdóba, és felvágjam az ereimet, megkeressem a nyugtatókat, amikhez már egy éve nem nyúltam és bevegyek annyit, amennyit nem szégyellek.


És fogalmam sincs, mit tegyek.

Mert nincs okom így érezni. És emiatt, hogy nincs, végképp nem is tudom, mit tehetnénk, hogy ez elmúljon.


Senkinek nem mondtam el, és nem is tudnám, kinek, mert annyira szégyellem magam emiatt, de nem tudok egyszerűen mit kezdeni ezzel az érzéssel.


Volt már valamelyikőtök hasonló helyzetben, esetleg tudna bárki valamit tanácsolni?

Nem azt szeretném, hogy más fejtse meg, hogy mitől van, én szeretnék rájönni, de fogalmam sincs, hogyan kezdhetnék neki, hisz elméletileg annyira rendben van minden.


2012. júl. 9. 00:40
 1/3 anonim ***** válasza:
Adj hálát az Istennek, amiért rendbe jött AZ ÉLETED. Adj hálát a barátokért, a kedvesedért. Amikor ezek az érzések rád törnek, imádkozzál!!! Hidd el, nagyon szeret téged az Úr, a tenyerén hordoz, ha egy ilyen helyzetből kisegített.
2012. júl. 9. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nálam elég hasonló a helyzet, én csak a hozzá szokásra fogom.

Egyszer elmúlik ez az érzés és tényleg minden rendben lesz, én legalább is így remélem. Én más öngyilkossági kísérleteket tettem, de a legjobb barátnőm hatására letettem róla, mert félek, hogy ha engem elveszítene, azt ő sem élné túl valamilyen szinten.

Szóval én ezzel küzdöm le ezt a vágyat :), mert nem szeretném soha sem magára hagyni, mert ő sem hagyott :)

2012. júl. 9. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

párszor én is akartam öngyilkos lenni ami több év alatt, de visszatért

nálam azért alakult ki, mert kiskoromban rengeteg gyűlöletet, utálatot kaptam, de szeretet meg nem


gyenge jellem voltam és ezért mindenki engem bántott

általánosba ahova jártam sok roma származású diák is járt akik egyfolytában beszólogattak nekem "hülye paraszt" ez még a legkedvesebb volt, mivel nagyon érdekelt mások véleménye ezért ezek nagyon fájtak nekem

otthon se szerettek igazán, voltak ugyan haverjaim meg barátaim is, de ők más helyzetbe voltak mint én

nem volt értelme az életemnek ezért a vonat elé akartam ugorni, megakartam szüntetni a fájdalmat

nem tettem meg, mert reméltem később jobb lesz


gimibe is piszkáltak, mert alacsony növésű voltam meg jóval fiatalabbnak néztem ki mindig mint valójában

eleinte még (mikor kezdtem a gimit) egész jó tanuló voltam(2-esem nem volt, de volt pár 4-es) csak aztán itt is annyi fájdalmat kaptam másoktól, hogy nem bírtam

mindig mikor mentem a folyosón jöttek a bunkó beszólások, az osztályban is kívülállónak éreztem magam

később a jegyeim is romlani kezdtek, de nem is érdekelt igazán

nem értettem miért utálnak ennyire nem tettem semmit ellenük, felakartam vágni az ereim(sokszor bele is kezdtem), de abba hagytam

azt gondoltam ha felnőtt leszek minden más lesz

még gimiben kezdődött el, elkezdtem utálni az embereket, mindenkit

később gyűlöltem őket, megakartam mindenkit ölni

azt akartam szóljon be valaki és végre megkéselhetem

és meg is tettem volna, de találkoztam pár rendes emberrel

köztük volt egy lány is aki szívesen beszélgetett velem, megölelt mikor mindenki más csak utált

még ezután is sokáig ebben a sötétségben voltam, de már elindult bennem egy változás

közben a lány egy félév alatt elvesztette a szüleit és már nem beszélgetett velem, én meg akkor még eléggé ki voltam és én se beszéltem vele sajnos


gimi után 2 éves okj-s képzésre mentem, voltak itt is bunkók, kaptam sok beszólást

utáltam őket, de egyszer a gyűlölet elfogyott és nem maradt semmi, csak ürességet éreztem belül

minden barátomat elvesztettem, akit tudtam eltaszítottam magamtól, nem maradt senki

ekkor ismét öngyilkos akartam lenni, mert nem akartam megint akkora gyűlöletet érezni, nem akartam a magányt se

ott volt a kés a kezemben és már majdnem megtettem, de valami furcsa érzés megállított

aztán később elkezdtem átgondolni az életem (visszaemlékeztem a sok fájdalomra meg arra, hogy mik történtek velem), célokat kezdtem kitűzni magam elé

és a belső üresség elkezdett elmúlni, nem érdekelt mások véleménye, erősebbnek éreztem magam, nagy akaraterőm volt

és most ezt sokan hülyeségnek tartják, de elkezdtem meditálni és nekem segített

a családommal is jobb kapcsolatba kerültem és egyre kevesebben szóltak is be

elhatároztam, hogy egyetemre megyek


eleinte elég kemény volt, de megvolt az akaraterőm hozzá

édesapám már jó ideje súlyos beteg volt, de eddig harcolt ellene

azonban elkezdte feladni, sokat veszekedtem vele a jövőről

de ő már belül teljesen feladta, 1 évvel ezelőtt halt meg

sokáig magamat okoltam nem tudtam tenni semmit, hogy megmentsem

a halála előtt tudtam meg még, hogy nem is ebbe a családba tartozom

ez az egész kikészített és le is betegedtem, de már nem akartam öngyilkos lenni


nekem az segített, hogy sokszor szembe néztem az életem összes fájdalmával (nem pedig elbújtam előle)

ami eleinte kegyetlen önkínzásnak tűnt, de elkezdtem magamban feldolgozni ezeket

célokat tűztem ki a közel jövőre

és úgy érzem a lefekvés előtti meditáció is sokat segít

azóta boldogabb vagyok és az öngyilkosságtól undorodom


én képes voltam magamban feldolgozni ezeket, de ezt nem ajánlhatom senkinek

talán a legjobb az lenne ha megkeresnél egy szakembert

én öngyilkos a fel nem dolgozott erős fájdalom miatt akartam lenni igazából

megakartam szabadulni, mert hiába voltak haverok,barátok

hiába nevettem, belül a fájdalom nem múlt el

megpróbáltam elmenekülni a fájdalom elől, igazából szembe kell nézni vele


22/f

2012. júl. 9. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!