Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek, ha Aspergeresként...

Mit tegyek, ha Aspergeresként állandóan elviszi a figyelmem pár olyan hobbi, aminek a megszállotja vagyok?

Figyelt kérdés

Tanulás közben, munka közben, vagy épp a metrón.

Nem azt tanulom és nem is abban a szakmában dolgozom ami a hobbim lenne, viszont utóbbból megélni nem tudnék. Szóval a munkahelyváltás kizárt.


Aspergeresek! Hogyan szoktátok kicsit elvágni magatokat attól, ami igazán érdekel?



2018. márc. 22. 23:15
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem szoktam elvágni magam attól, ami érdekel, mert az tesz azzá, ami valójában vagyok. Inkább a tanulást illetve a munkahelyet vágom el magamtól, ha veszélyezteti a mentálkognitív strukturalitásomat.
2018. márc. 25. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én az érdeklődési köreimen keresztül elsősorban a stresszt vezetem le, szóval sokkal rosszabb lenne, ha elengedném őket valami más cél érdekében, ill. szerintem meg se tudnám tenni.

Rá kellene jönnöd, hogy nálad mi a funkciója, ugyanaz, mint nálam, menekülés valami elől, vagy szimplán csak olyan szinten érdeklődsz iránta, hogy bármikor képes vagy olvasni róla. Utóbbi esetben érdemes lehet azzal foglalkoznod hivatásszerűen is, előbbi kettőnél pedig baráttal, pszichológussal kibeszélni, bár a stressz levezetése alapvetően nem probléma, ha nem olyan mennyiségben tolod, ami mondjuk a munkateljesítményed jelentősen csökkenti.

2018. ápr. 3. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Tudom milyen nehéz nekem a mániám az életem egy időben tetem elene, de rájöttem nincs semmi értelmert ez az ami boldogá tesz sőt az Aspergeresek ,akkor igazán jók a munkában kitünök ,ha a mániájukbol élnek meg.

Szerintem te se tiltakoz elen én egy időbe azt tetem és nem lett jobb az életem csak roszab.

Sajnos az Asperger szindroma ezel jár mániákusok vagyunk a kényszerek és a mániáink az életünk ha ezek nem lenének nem is mi lenénk.

2019. júl. 7. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!