Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy tudnám elfelejteni a...

Hogy tudnám elfelejteni a múltat? Hogy másszak ki a depresszióból?

Figyelt kérdés

Az a helyzet hogy rendkívül problémás gyerek voltam, és nagyon rossz dolgokat tettem. Nem részletezném, de nem átlagos hisztizés volt, tényleg durva dolgokat műveltem.

Azóta megváltoztam, nem szoktam felkapni a vizet semmin, megfontolt vagyok, de anyám folyamatosan emlegeti ezeket a témákat, és már depressziós vagyok miatta. Nagyon bánt amiket tettem, és így már biztos, hogy sose felejtem el, mert mindig eszembe juttatja... Már öngyilkosság is járt a fejemben, de igyekszek elhessegetni ezeket a gondolatokat. Nehezen hoz ki belőlem bármi negatív érzelmeket, de ez a dolog nagyon megvisel. Mi tévő legyek? 24/f



2018. márc. 31. 19:02
 1/6 anonim ***** válasza:
78%
Úgy,hogy nem felelsz meg senkinek se. Azt tedd,ami jólesik,ne azt,amit elvárnak. Engedd szabadjára az érzéseidet.
2018. márc. 31. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 TR75 ***** válasza:
100%

Milyen idős voltál, amikor a problémák voltak?

Én azért megkérdezném a muttert, hogy miért akar rosszat nekem azzal, hogy folyton felhozza a régi dolgokat.

2018. márc. 31. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
muterral együtt tudod hátrahagyni ezeket a múltbéli dolgokat
2018. márc. 31. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
kicsit távolodj el tőle, majd pár év múlva tudsz újra közelebbi kapcsolatot építeni vele
2018. márc. 31. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
70%

Mintha csak én írtam volna ki a kérdést.

Szintén problémás gyerek voltam.

Általános iskola felső tagozatában kezdődött az egész.

Suliból lógás,viták,mindig lázadtam,hamisítottam az ellenörzőben,hazudtam,stb...

Aztán jött a depresszió,többszöri öngyilkossági kísérlet.

Utána hónapok gyerek pszichiátrián,magántanuló lettem,megbuktam,nem lett érettségim.

Gyári meló,amit nem bírtam,nem akartam megfelelni sem alkalmazkodni.

Aztán 19 éves elköltöztem,egyenesbe jött az életem, saját magam főnöke vagyok,az életben és munkában egyaránt..nem felelek meg a társadalom szerinti normáknak,de nem is fogok..azt teszem amit akarok és szeretek.

Nincs depresszió,sem semmi más.

Lezártam a múltam ezen részét,nem beszélek róla a családdal sem ismerősökkel.

A mának élek,élvezem az élet adta lehetőségeket és meglátom mit hoz a holnap.

Kitartás,és csak előre nézz,ne hátra.

Mert a múltbéli dolgok csak lehúznak és elveszik a kedved.


21/F

2018. márc. 31. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem is beszélj anyukáddal. Mondd el neki, hogy lehet, hogy ő nem piszkálni akar, csak úgy emlegeti, de neked ez akkor is nagyon rosszul esik, hiszen már megváltoztál, és megbántad a régi hülyeségeidet. Biztos sokat szenvedett ezek miatt régen, ezért kérj tőle bocsánatot őszintén, de aztán zárjátok le a múltat. Sok sikert. :)
2018. márc. 31. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!