Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan jöhetnék ki abból a...

Hogyan jöhetnék ki abból a gödörből amiben december eleje óta vagyok? A többi az lent van

Figyelt kérdés

Szóval alapból nem vagyok az a szerencsés típus hiszen kapcsolatok terén egy mocsári teknősnek is több sikere van de ebbe úgy beletörődtem már viszont decemberben külső okok miatt a kedvenc hobbim is úgymond elvesztettem pedig az segített amikor csalódtam vagy akár vizsgák előtt vagy akármikor. Viszont december óta erre csak jelentősen megváltoztatva van lehetőség hogy folytassam ami hát nem olyan. A suli is bonyolultabb mint tavaly ilyenkor volt hiszen csak mester szak amin vagyok és nem az alap utolsó laza féléve..szóval egy éve pl. minden jobb volt. Sokszor eszembe jut hogy egy éve vagy akár két éve is mennyivel jobb volt minden és ez elég lehangolttá tesz. Tudom nem kellene a múltban ragadni de ez nem egyszerű hiszen volt egy bevált rendszerem ami teljesen felborult. Persze lelehet szólni de megnézném egy alkohol vagy nikotin függő mit tenne ha egyik napról a másikra sehol sem lenne elérhető a cucc...

Na de mégis mit tehetnék hogy kicsit jobb kedvem lehessen és elfogadjam a mostani helyzetet? Bocsi ha hosszú lett de nehéz ezt megfogalmazni röviden és így sem jöhet át teljesen a lényeg.


2018. ápr. 1. 02:45
 1/4 anonim ***** válasza:
Amikor rossznak gondolunk valamit,az nem biztos,hogy ténylegesen rossz!Az érdeklődésed más irányt vett,hajrá,találd meg az új elfoglaltságot!Az emlékezetünk jótékonyan stimulál amikor a múlt jut eszünkbe,megszépíti az elmúlt történéseket.Felismered önmagadban mennyit változott a véleményed? Milyen irányban? Lépj be nyugodtan az új területre,ne félj,meg tudsz birkózni vele!!!
2018. ápr. 1. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nehez ez mert azert hianyzik a dolog ami egyebkent utazas es kirandulassal kapcsolatos amugy nem szerekkel. Viszont a suli miatt heti sokszor kell utaznom es 4-5 ev rendszeres hasznalat utan egyszeruen utrol utra eszembe jut mennyivel jobb volt amikor minden jo volt. Mondjuk nyilvan nem eletbe vago dolog de azert nem mindegy milyen hangulata van az embernek meg tudom hogy nem ez a fo gond hanem az hogy ez csak ratett azokra a problemakra amiket a fent emlitett kapcsolati dolgok is hoztak...
2018. ápr. 1. 04:12
 3/4 anonim ***** válasza:

Kedves barátom, egyet azért ne felejts, hogy jó, már volt.

Részedről ez olyan siránkozás a kidőlt tej felett. Barátkozz meg azzal, hogy minden nap új helyzetek adódnak és azoknak kell tudni megfelelni.

Akkor mit szóljon egy kukac, hogy belőle madáreledel lesz, vagy egy kérész, hogy csak pár óra az élete?

2018. ápr. 1. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Gondolj arra, hogy már lassan vége az első évnek. És lehet, hogy jövőre jobb lesz a suli. De ha nem, akkor sincs már sok hátra, ezen az időszakon át kell küzdened magad azért, hogy elérd a régebben kitűzött célodat.

Ahogy mondani szokták, "semmi nem tart örökké" - sem a jó, sem a rossz.

A hobbidat pedig vagy próbáld megoldani, hogy mégis tudd folytatni, vagy keress egy másikat, ami érdekel, leköt, élményt ad.

A kapcsolatok meg... Gondold át, hogy mi okoz problémát, ezek közül mi az, amin tudsz javítani egyedül, vagy akár külső segítséggel. Azt látom, hogy jó humorod van, az pedig már eleve nagyon jó segítség mindenben. :)

2018. ápr. 1. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!