Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A skizofrének hogy hallucinálnak?

A skizofrének hogy hallucinálnak?

Figyelt kérdés
Na jól van nézzetek észmentnek, de kiváncsi vagyok. Hogy hallucinálják a hangokat és a képeket? Esetleg keveset reznej, s miatta?

2018. ápr. 3. 08:49
 1/9 anonim ***** válasza:
26%
Nem akarok beleszólni, de szerintem hasonlóan, ahogy bárki más. Hangokat hallanak, mondjuk mintha valaki tényleg beszélne hozzájuk, nem létező embereket látnak (lsd Egy csodálatos elme c. film), akikhez beszélnek. Én is skizofrén vagyok de nem hallucinálok, sosem hallucináltam. De érdekes lehet, engem is érdekelne. (Nem minden skizofrén hallucinál, sőt, lehet, a többség nem.)
2018. ápr. 3. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Kb olyasmi, mint amikor valami összfüggéstelen dolgot álmodsz.
2018. ápr. 3. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
33%
A párom anyukája Kitalált dolgokat pl. Hogy Bementem a munkahelyére és kitöröltem az előző heti munkáját a gépéből. Ezt biztosan állította. Pedig fizikai képtelenség lett volna az egész. Vagy a férjét megvádolta, mikkor a pszichiátrián volt, hogy a kórházi szobatársa a szeretője már évek óta. Egy kövér fogatlan öreg nő volt akit aznap látott először a férje, mégis ezt hajtogatta hónapokig. Érthetetlen miért?
2018. ápr. 3. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Előző, azok téveszmék nem hallucinációk. Én diagnosztizálva lettem elég fiatalon, így hamar elkezdődött a gyógyszerszedés, ezért nekem nem olyan komplikáltak. Láttam fényeket, geometriai alakzatokat, pókot, arcokat. Hallottam öklendezést, kisebb szavakat, a leghosszabb is csak annyi volt, hogy "Majd meglátjuk." De ezek nem non-stop csak vannak rosszabb napjaim, ha kikészít a stressz akkor hajlamosabb vagyok rá.
2018. ápr. 3. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Az utolsó mondatot kijavította az autocorrect: Talán azért hallucinálnak, mert a betegség miatt elmegy valahogy az étvágyuk & nem esznek, szóval az éhezés miatt lehetséges? Vagy ennek semmi köze!
2018. ápr. 3. 10:45
 6/9 A kérdező kommentje:
*?
2018. ápr. 3. 10:45
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Éhezésnek semmi köze nincs hozzá. Teljesen normálisan étkezhetsz és edzhetsz meg minden, de attól még lesznek. Viszont abban van annyi, hogy amikor pszichotikus az ember akkor nincs annyira étvágya, de azért nem annyira extrém a dolog, hogy éheztetné magát.
2018. ápr. 3. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Erről van egy videó:


[link]

2018. ápr. 4. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

És van egy másik is:


[link]

2018. ápr. 4. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!