Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek áteshettem pszicho...

Szerintetek áteshettem pszichotikus állapotba? Vannak itt skizofrének?

Figyelt kérdés
Az a lényeg, hogy tulajdonképpen OCD-re vallnak a tüneteim, de messze nem áll meg a dolog. Egyre több valótlan, abszurd dolgot képzelek el. És kimagyarázom, illetve kialakítok egy egyéni érvrendszert, ami a kényszeres dolgok újraismétléséhez illeszkedik. Ma takarítottam, és a számítógépet kerülnöm kellett a tekintetemmel, mert különben egy virtuális valóságban leszek. Továbbá külső ISMERETLEN erők befolyásolják a tudatom, megakarnak támadni, egy másik valóságba akarnak húzni (és érzem is, hogy itt vannak, fura a közérzetem, holott tudom, hogy ez valójában butaság, mégis elrémiszt, hisz annyira valósnak érzem), addig kell a tükör előtt állnom, amíg nem látom magam magasabbnak, itt persze a perspektívám igazodására gondolok, ha meglátok egy fura árnyékot, akkor újra leellenőrzöm, valóban ott volt-e, vagy csak hallucináltam. Mi lehet ez?
2016. máj. 8. 22:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
én vagyunk itt, igen (nincs semmi bajod)
2016. máj. 8. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
Tùlsàgosan ràèrsz...
2016. máj. 8. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Hát akkor nem érezzük magunkat egyedül :D (vágom a humorod, herold)
2016. máj. 8. 22:31
 4/11 A kérdező kommentje:
Ráérek? Mármint?
2016. máj. 8. 22:31
 5/11 anonim válasza:

Ugy ertem ràèrsz ilyen baromsagokra gondolni. De segitek: amikor jonnek a hulyesegek gondolj valami szep emlekre legyen az akar a hetvegen lôtt gòl vagy barmi.

Amugy a skizofrenia egyik formaja sem vicces. Meg kellene tanulni mar hogy betegseggel bem viceelunk!

2016. máj. 8. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nem vagyok szakember, de szerintem ez pszichotikus állapotnak a kezdete. Nekem is ilyen volt. Az én diagnózisom akut polimorph pszichotikus zavar skizofrénia tüneteivel. Hogy jobban rá gyere, hogy neked is pszichotikus állapotod van e, leírom a tüneteimet.

Tünetek: Állandó idegesség gyötört az elején, olyan dolgok miatt, amiken már túltettem magam. Olyan volt, mintha direkt ki akarnám készíteni magamat. Nekem is jelentkezett olyan tünet, hogy ha nem teszek valamit, akkor történni fog valami rossz. Kényszeres rossz gondolatokkal voltam tele. Az idegesség idővel fejfájásba ment át. Gomolygott a fejem, és miközben ezt éreztem, egyre furcsább lett a valóság, és felejtettem. Úgy érzékeltem a valóságot, mintha álom lenne. Végig tudatomnál voltam, tudtam, hogy nem álmodok, de mégis álomszerű volt. Olyan volt, mintha egy másik világba kerülnék, ami ellen próbálok küzdeni, sikertelenül. Úgy éreztem, egy olyan folyamat indult el nálam, aminek a végére teljesen megőrülök, mindent elfelejtek még azt is, hogy ki vagyok, és teljesen elbutulok. Láttam mindent ami körülvett, de mégis olyan volt, mintha nem lennék jelen. A végén már a furcsa érzéstől pánikremegésem volt, és azt is elfelejtettem, hogy mit tettem pár perccel ezelőtt. Hallucinációm szerencsére nem volt. A betegség vége felé már mentőt szerettem volna hívni, de aztán végül sikerült saját lábamon kórházba menni. Ez tavaly szeptemberben volt. Azóta kijöttem a kórházból, de még a négy gyógyszert szednem kell, hogy ne essek vissza. Sokat javultam, lényegében minden tünetem megszűnt, csak elég tompa vagyok a gyógyszerektől.

Azt tanácsolom neked, hogy időben fordulj orvoshoz, akár az a bajod mint nekem, akár csak hasonló. Egy dolgot mindenképp megtanultam a betegségből: mindig időben kell segítséget kérni, nem szabad hagyni, hogy elfajuljon a betegség. Én úgy éreztem, mindenképp segítségre van szükségem, és addig akartam megtenni, míg képes vagyok rá. Megtettem, és ennek köszönhető, hogy most jól vagyok. Az ahogy nálam is, úgy nálad is abszolút pozitív, hogy képes vagy felmérni a helyzetedet, van betegségtudatod. Ez azt jelenti, hogy még nem vagy olyan súlyos állapotban. Nem megijeszteni szeretnélek, de ezek a tünetek szerintem maguktól nem fognak elmúlni. Javaslom, hogy először egy pszichológust keress föl, aki a tünetek lelki okát deríti ki. Ha ez nem elég, akkor fordulj pszichiáterhez, aki a pszichoterápia mellett elképzelhető, hogy gyógyszert is ad a furcsa közérzetre. Mielőbbi gyógyulást kívánok!

16/L

2016. máj. 8. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Hát, nem vicces, de ha már egyszer skizofrén az ember, akkor inkább legyen jó humorérzéke, mint folyamatos depresszióban szenvedjen.


Nem tudom, hogy ez nálam voltaképpen mi. Valóban ráérek-e, és normális emberek is szokták így érezni magukat a nap összes órájában (kivéve, ha alszok), vagy mindez skizofrén tünetekre utal?!

2016. máj. 8. 22:42
 8/11 anonim ***** válasza:
54%
ne hallgass a hatosra, valóban nem szakember
2016. máj. 8. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Olyan, mintha csak akkor lenne valós minden, ha végrehajtom a kényszercselekedetet (gondolati szinten is). Köszönöm szépen. Maguktól szerintem sem fognak elmúlni, tervben van már felkeresni az orvost.
2016. máj. 8. 22:47
 10/11 anonim ***** válasza:

6-os válaszoló vagyok.

Örülök, hogy szeretnél felkeresni egy orvost. Károdra biztos nem lesz, legfeljebb hasznodra, ha megtalálja mi a gond, és kapsz megfelelő kezelést.

Egyébként ez nem biztos, hogy skizofrénia. Az én betegségem (akut polimorph pszichotikus zavar skizofrénia tüneteivel) sem skizofrénia, csak annak a tüneteivel rendelkező pszichotikus állapot. A skizofrénia teljesen nem gyógyítható, a pszichotikus állapot viszont igen.

2016. máj. 9. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!