Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Érdemes megpróbálkozni úgy...

Érdemes megpróbálkozni úgy pszichológussal, hogy nem nagyon hiszek abban, hogy tudna segíteni?

Figyelt kérdés
A kapcsolatom miatt szeretnék elmenni. Nem magával a kapcsolatunkal van a probléma. Inkább velem. Nagyon sok vitát generálok, és indokolatlanul dühös leszek. Tudom jöhet az, hogy ez női dolog, de ez más. Mindig úgy voltam vele, na jó, megváltozom, ez nem egészséges, de egyszerűen van valami ami miatt agresszív leszek az emberek iránt, és ez a kapcsolataimra is kihat. Nem szeretném, hogy emiatt romoljon meg, mert nagyon szeretem a páromat. Most végső elkeseredésemben arra gondoltam, felkeresek egy pszichológust. Csak az a baj, hogy nem nagyon hiszek az ilyen "segítségben". Nem látom azt, hogy egy idegen tudna segíteni. hiába tanulta. Úgy gondolom az ember csak maga indíthatja el a változást. Persze tök jó, hogy így gondolom és megfogadom nem lesz több ilyen, mégis egyszer csak megtörténik. Valami bekattan és kiakadok, és abban a pillanatban nem tudok ésszel gondolkodni. Tehetetlen vagyok, nem tudom most érdemes-e megpróbálni egy pszichológussal, hátha ad tanácsot. Van valakinek élménye, aki nem hitt benne de pozitívan csalódott?

2018. ápr. 3. 09:50
 1/3 anonim ***** válasza:

Artani nem art en ugy gondolom.

Egy kivulallo ember neha jobban latja a dolgokat, mint egy belso ember.

2018. ápr. 3. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Azért valamennyire fontos, hogy te is úgy állj hozzá, hogy segít a terápia. Amúgy tényleg segít, nekem legalábbis, bár más miatt járok. Ettől te fogod elindítani a változást, a pszichológus maximum rávezet a probléma okára.
2018. ápr. 3. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

1./ Kevésbé csalódsz, ha a pszichológus kiképzett terapeuta.

2./ Nem valószínű, hogy csalódsz, ha mélylélektani módszereket (KIP, ego-state, regresszió, Bradshaw, Rossi) alkalmazó terapeutához mész.

2018. ápr. 3. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!