Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egyedül jobb feldolgozni a...

Egyedül jobb feldolgozni a traumákat mint pszichológussal?

Figyelt kérdés
végülis egy ilyen pszichológus nem oldja meg a problémáidat, állítolag még tanácsot se ad. Csak is te tudod magadnak megoldani. interneten is sok olyan dolgot lehet olvasni ami segít.
2017. okt. 9. 10:19
 1/10 anonim ***** válasza:

Miért lenne jobb egyedül?


A problémákat csak te tudod megoldani, de ha ebben segít valaki, akkor könnyebben megy, egydül meg sokszor sehogy.


Az interneten sok mindent lehet ugyan olvasni, de az infók közt legalább annyai a rossz, mint a jó. Ez olyan, hogy ha szivinfarktusod vagy vakbélgyulladásod van, arról is vannak infók a neten, de ha nem fordulsz orvoshoz, akkor attól még belehalsz.


A lelki traumák esetében is ez van, ha egyedül próbálkozol, adott esetben komoly, maradandó bajok lehetnek belöle, ami a te életedet teszi tönkre.

2017. okt. 9. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 manó1235 ***** válasza:
100%
Az agyturkásznak nem az a dolga hogy helyetted oldja meg a problémádat, viszont szerintem nagyon hasznos, mert rávezet a megoldásra, kigobozza mi honnan ered, így te is jobban megértheted a dolgokat körülötted. Néha jól esik egy teljesen idegen embernek elmondani a gondolatainkat, aki nem ítélkezik csak meghallgat. Én csak azt sajnálom hogy nagyon drága mulatság, amúgy már mentem volna szívesen, ha az anyagiak engednék. :)
2017. okt. 9. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Rossz pszichológus esetében jobb egyedül, jó esetében jobb vele.
2017. okt. 9. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
egyénfüggő , van akinek jobb egyedül, másoknak ott a pszihológus vagy barátok segitsége.
2017. okt. 9. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Már maga a tèny, hogy beszèlsz valakinek a problèmádròl segít a feldolgozásban. Tanácsokat valòban nem ad a pszichológus, de különböző pszichoteràpiàs módszerekkel segít megszűntetni a problèmádat ùgy, hogy átformálja a gondolkodásod az adott problèmával kapcsolatban. Pl.: csukott szemmel, nyugodt állapotban el kell kèpzelned azt a helyzetet, ami èppen bánt, elmondod közben, hogy mit látsz, mit èrzel, a pszichológus pedig mond neked olyan dolgokat, ami könnyít a problèmán, mint pl.: "kèpzeld el, hogy ez a problèma egy nagy fehèr lèggömbbe van, ami hèliummal van megtöltve ès egyre fentebb emelkedik, te pedig egyre könnyebbnek èrzed a lelked,stb..." Tehát a pszichológus nem csak meghallgat, hanem segìt is a feldolgozàsban.
2017. okt. 9. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
én már többszörösen összeraktam honnan ered a probléma, mik voltak a kiváltó okok. mindent az internet segítségével.
2017. okt. 9. 12:45
 7/10 A kérdező kommentje:
és elmúlt a trauma
2017. okt. 9. 14:05
 8/10 A kérdező kommentje:

az segít hogy megértettem mi mozgathatta az erőszaktevőket.

Betegek voltak! olyan családból származnak stb. tehát alap hogy nem bennem volt a probléma hogy kinéztek maguknak.

2017. okt. 9. 14:06
 9/10 A kérdező kommentje:
Ami pszichológusnál én voltam az megalázóan beszélt és semmibe vette a problémámat, szóval jobb magamnak megoldani.
2017. okt. 9. 14:10
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem is volt traumam. Nekem az EMDR terapiat ajanlottak. Meselni meg nem tudok, 18-an megyek eloszor
2017. okt. 9. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!