Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Évek óta erős agorafóbiával...

Évek óta erős agorafóbiával és szociális fóbiával küzdök. Már sok dolgot próbáltam, de nem sokra mentem vele. Mit tehetnék még?

Figyelt kérdés
Tanult vagyok, diplomám is van, de egy rövidke szakaszt leszámítva évek óta nem tudok dolgozni. Rendkívül rosszul vagyok az emberek közelében, utálok velük utazni, utálok velük érintkezni, munkahelyen nagy félelmem, hogy bájcsevegni akarnak majd, meg magánéleti kérdésekről faggatózni. Aspergeres vagyok, sosem viseltem ezt jól, a társasági élet számomra kimondhatatlanul nagy teher. Pár nagyon közeli barátommal nincs csak ez így, illetve a párommal. Még a családomban is idegennek érzem magam 1-2 ember kivételével, nem tudok velük mit kezdeni, abszolút nem oldódok fel velük sem, ugyanúgy szorongok, mint a vadidegenek környezetében. Jártam terápiába, lelkesen csináltam, érdekel a pszichológia és az önismeret, de a társasági élet maradt ugyanúgy kínzásnak. Gyógyszerezni nem akarok és nem is lehet, nekem ilyen az agyam egyszerűen. Nem félelem van bennem az emberektől, tudom, hogy nem fognak bántani meg ilyenek, egyszerűen csak annyira nyűgös nekem, hogy a gondolattal képes vagyok kiütni magam napokra.

2018. ápr. 4. 14:30
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem mindegy, hogy milyen terápiába jártál. A hipnobeviorista módszer a leghatékonyabb. Ha csak beszélgettetek, ne csodálkozz.

https://www.youtube.com/watch?v=mS8Stv7G9qU

2018. ápr. 4. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Aztán mi baj van a gyógyszerekkel? Most tán jobb?
2018. ápr. 4. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Az, hogy egyszerűen engem nem lehet leszedálni. Meg nem is arra van szükségem. Konkrétan a stresszforrást kellene kiütni az életemből, ami jelen esetben a társasági élet minimum 80%-a.


Elsőnek: lehet, hogy tényleg az a baj, hogy ehhez a beszélgetés kevés. Megnézem a módszert, amit küldtél, köszi!

2018. ápr. 5. 11:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!