Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Természetes antidepresszáns?

Természetes antidepresszáns?

Figyelt kérdés

Egyenlőre nem mennék pszichológushoz. Rám jön néha, főleg ha fáradt vagyok a depresszió olyankor órákig hazsnálhatatlan vagyok... Amúgy általában jó kedvem van, boldog házasságban élek, csak azok a bizonyos órák... napok... :(

Ne mondjátok h keressek hobbit stb... Ilyenkor tényleg a kedvenc könyvem sem tudnám elolvasni annyira rongy vagyok.

Köszi előre is:)


2018. ápr. 4. 18:52
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A csokiban van triptolin, ami monoamin oxidáz gátlást mutat, tehát van gyógyszerhatás. A monoamin oxidáz gátló gyógyszerek antidepresszánsok.


A koffein is hatásos lehet depresszió ellen, mivel növeli az agyban a dopamin szintet.


Jó emlékek felidézése is okozhat jó kedvet, mivel ilyenkor szerotonin szabadul fel, amit a boldogság hormonok közé sorolnak.


Szerintem nem gondolom, hogy te depressziós vagy.

2018. ápr. 4. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Orbáncfű. Ritka rossz íze van, de van akinél hatásos.
2018. ápr. 4. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Régen ha végeztem munkával akármilyen fáradt is voltam este 10-11ig csináltam a dolgom/kikapcsolódtam.. most szinte bőgve fekszek az ágyon néha és csak bámulok a fejemből, szerintem ez enyhe depresszió lehet (mert ugye nem állandó).

Kipróbálom az orbáncfűvet köszi :)

2018. ápr. 5. 10:19
 4/4 anonim ***** válasza:
5-HTP. Természetes szer, Amerikából érdemes rendelni, mert szállítással együtt negyed annyiba kerül, mint nálunk.
2018. ápr. 17. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!