Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen nyugtatók vannak...

Milyen nyugtatók vannak amiket nem kúra szerűen kell szedni?

Figyelt kérdés
Értem én ezalatt azt, hogy nem pl. napi 3x kell bevennem minden nap, hanem egyszer ha szorongást érzek beveszem és kész.. Illetve nem azzal nyugtat hogy elalszom tőle állva mint egy ló. Létezik ilyen nyugtató? Nem szeretném a mindennapokban szedni, csak ha néha úgy érzem beveszek egyet kettőt és valamivel később elmúlik a szorongás. A Frontin vagy a Sertralin Sandoz ilyen?

2018. márc. 25. 01:52
 1/5 anonim ***** válasza:

Én 0.25-ös xanaxot szedtem be néha-néha így, miután elkezdtem pszichiáterhez járni, 2mg rivotril negyede tölti be ezt a szerepet- ő ajánlotta. Bár ez addiktív, és nehéz róla lejönni, csak akkor veszek be, ha nagyon muszáj.


Első körben szerintem próbáld meg a gyógynövényes nyugtatókat.

2018. márc. 25. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Minden nyugtató szedése hozzászokáshoz vezet egy idő után. Abban van esetleg különbség, hogy melyik okoz hamarabb függőséget. Mondom ezt úgy, hogy dolgoztam ezen a területen. Az Algopyrinre is rá lehet szokni. Nem véletlenül tették receptkötelessé.

Vannak feszültségoldó technikák, főleg a jógázással lehet ezeket megtanulni. A tea se rossz, orbáncfű, citromfű szokott ilyesmire beválni. Az is olyan, hogy először 1 csésze is elég, de később már több kell abból is. Tehát nagy felelősség magaddal szemben, hogy miként probálod élhetőbbé tenni a napjaidat

2018. márc. 26. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Gyógyszertárban is kapni citromfüvet vagy csak gyógynövény üzletekben? Illetve milyen árakon mozognak?
2018. márc. 26. 14:36
 4/5 A kérdező kommentje:

[link]


Esetleg ezek a filteres elvileg 100%-os citromfű teák is hatásosak? Gondolom ezek kaphatóak akár nagyobb üzletekben is.

2018. márc. 26. 15:06
 5/5 anonim ***** válasza:
Én gyógynövényboltba veszek minden ilyesmit. Természetesen kapható másutt is, ebben inkább az számít, hogy kinek a terméke. A Herbáriát és a Naturlandot vásárolom. Néha a Pingvin sajáttermékét (Damon). A különbség esetleg a készítmény tisztaságában lehet (gondolom. Ezzel nem akarom a többit lebecsülni, nincs is rá okom, még sosem próbáltam másikat. Ezekkel kezdtem, bevált és ennyi. Azt még hozzá teszem, hogy fiatalon nem igen ittam én csak síma teát. Mióta öregszem (70) iszok reuma tát, vesevédőt, megfázáskor csalán-t, kamillateával gőzölni szoktam ha bedugul az orrom. A lényeg, hogy ezt sem szabad nyakló nélkül mert ugyanazok a hatóanyagok vannak benne mint a gyógyszerekben. A legtöbb gyógyszernek alapanyaga gyógynövény. A különbséget abban látom, hogy kevesebb a mellékhatása, és mivel lassan kortyolva iszod elhúzódóbb a hatása. Ha valamiért mégsem jó akkor csak 3-400 forintod vesz kárba, nem pedig 2-3 ezer amibe egy gyógyszer kerülne. Laikusként nehéz ebben okosnak lenni, én eü. szakmabeli vagyok. Ha ez téged érdekel akkor végezd el OKJ-n a természetgyógyászatot, ott alapszinten tanítják a fitotherápiát. Abból már tudsz tovább fejlődni. Üdv! (Ili)
2018. márc. 27. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!