Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kinek melyik hangulatjavító...

Kinek melyik hangulatjavító gyógyszer növelte meg kedélyállapotát?

Figyelt kérdés
2010. jún. 12. 12:08
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
66%
engem a dokik évekig tömtek gyógyszerekkel, semmi változás nem történt attól eltekintve hogy egy csomó pénztől megszabadítottak. hangulatod akkor javul ha olyat teszel amitől jól érzed magad... ne érdekeljen senki és semmi, tedd ami neked jó.
2010. jún. 12. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
29%

hát, hogy őszinte legyek, egy-egy alkalommra van bevált recept, de hosszú távon senkinek sem ajánlanám, mert elég káros és drága...

jó társaság+alkohol+buli ( :

amúgy sertraline-t szedtem régen, de ezek inkább érzéketlenné tesznek a világgal szemben és olyan leszarom lesz tőle az állapotod. persze valamivel jobb lesz a hangulatod, de ez nem az a tipikus "boldogságérzés"... ráadásul a céljaid sem veszed egy idő után komolyan.

2010. jún. 12. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Javító?


Ameddig javítható, valami "light-os" is elég?

Mi a kiindulási állapot?


Mély depressziósként el sem hiszem, hogy jobb lehet.

2010. jún. 12. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
40%

Nem kellene magatokat sajnálni, hanem végre a sarkatokra állni és elkezdeni harcolni, küzdeni a boldogságért. A gyenge embereknek van ilyesmire szükségük. Senkivel nem bánik kegyesen az élet, mindenkinek meg kell küzdenie mindenért. De egyszerűbb depresszióba süllyedni, elkezdeni magad sajnálni, hogy te milyen szerencsétlen vagy. Az egyik első válaszolónak, ha nincs kedved sem sétálni, sem senkivel beszélni, sem semmihez, egyszerűbb vödröt húzni a fejedre, bevonulni egy sötét szobába és utálni a világot, biztos minden jobb lesz.

Senkit nem akarok bántani, de ébredjetek végre fel. Mi a férjemmel nem semmi dolgokon mentünk keresztül az elmúlt egy évben, de keményen megküzdöttünk minden egyes nappal... akkora terhek voltak rajtunk, más talán beleroppant volna, de nem adtuk fel. És most már látszik a fény az alagút végén.

EGyik kedvenc mondásom: úgy még sose volt, hogy valahogy ne lett volna. Mindig van kiút csak meg kell találni, de ez fotelben ülve, magadat sajnálva, begyógyszerezve stb. nem megy.

Lehet lepontozni, de tényleg segítő szándékkal írtam ezeket, olyan ez mint egy jó nagy pofon a hisztérikusnak, magához tér tőle. Nektek is arra van szükségetek, hogy valaki felébresszen végre.

Minden depressziósnak kívánom, találja meg ezt a kiutat!

2010. jún. 19. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
40%
2010. jún. 19. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim válasza:

Hangulatjavító? lehet hogy megdöbbentő amit írok de ilyen gyógyszer nem létezik.

A hangulatzavarban szenvedő betegeknek. ( tünetek lehetnek például:hirtelen jókedv majd nagyon erős levertség szorongás. Vagy indokolatlan rossz kedv elhúzódva) Általában antidepresszánsokat írnak fel. Ezek azonban nem adnak jó hangulatot. Tompítanak hogy a nagy kilengéseket csillapítsák.


EGY TABLETTA SEM VÍVJA MEG HELYETTÜNK A HARCOT!


Sőt nálam az antidepresszáns inkább elvette az életkedvemet, semmihez nem volt kedvem tompa és rosszkedvű voltam, de legalább az elviselhetetlen félelmem érzés megszűnt egy időre.


A gyógyszer akkor jó ha extrém félelmet érzünk, állandó szorongást érzünk és idegesek vagyunk. Ebben segít. De jobb kedvünk nem lesz.


Orbáncfű tea segít a szorongás leküzdésében. A sport a mozgás szintén nagyon jó! A napfény szintén javítja a közérzetet, ha épp esős az idő akkor egy erősebb sárga fényű mesterséges megvilágítás.


Rendkívül fontos !! Nem szabad engedni a negatív gondolatoknak sőt nem szabad hogy megformálódjanak ilyenek például: Nincs értelme az életnek. Nekem senki nem tud segíteni. A gyógyszer hatástalan. Inkább meghalnék.


Én ezt átéltem és naponta kell küzdenem, vannak nehezebb és vannak könnyebb napok!


DE!!! és itt a lényeg nem küzdök egyedül. Ha nem is mindig vannak mellettem embertársaim (családtagok, barátok, munkatársak , gyülekezeti tagok) a mi teremtőnk mindig itt van. Mint Krisztusnak megváltott gyermeke biztonságban vagyok!!! Nem egyszer rázott fel a keserűség a félelem mocsarából!


Egy könyvben készülök megírni a tapasztalataimat...


Depresszióról akkor beszélünk ha a rosszkedv állandó külső körülményektől függetlenül.

Orvoshoz kell fordulni de a terápia egyénre szabott. A sok tompító gyógyszer pedig tuti nem jó hosszútávon.


Minden módszer ahol nekem nem kell küzdeni az hosszú távon rossz: pl: Drog, alkohol, gyógyszerek nagy mennyiségben.


Most rivotrilt szedek kis mennyiségben. ( csecsemőknek írt adagot) lassan építettem le a napi 3 tablettáról erre a mennyisége,de teljesen nem tudtam elhagyni mert rosszul lettem.

Égető érzés kapott el mintha tüzet gyújtottak volna bennem a lábamtól kezdett felkúszni a fejemig ekkor fogtam és újra bevettem egy fél szemet valamint azonnal elkezdtem futni. Nem estem kétségbe hanem küzdöttem! Futás után szobabicikli és végül jobban lettem.

2010. jún. 23. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
2010. jún. 27. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
a marihuána
2012. febr. 3. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Blablabla sok okos.

Tudom, hogy ezer eves a kerdes de mar annyira elegem van abbol, hogy mindenki leoffolja a pszichiatriai gyogyszereket.

Allitom azoknak sose volt komoly mentalis betegseguk.

Rajtam vajon miert segit a gyogyszer?

2019. jan. 21. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!