Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Gyermekkori molesztálásnak...

Gyermekkori molesztálásnak milyen jelei vannak?

Figyelt kérdés

Kamaszkori szorongás, szociális fóbia, zárkózottság, félénkség, megfelelési kényszer, enyhébb kényszerbetegségek, egész fiatal kortól (5-6 év) kezdve intenzív érdeklődés a szexualitás (főleg az erőszak) iránt, furcsa emlékek gyerekkorból szülőkről lehetnek jelek?

A legnagyobb probléma a párkapcsolatokkal van, idáig két komolyabb kapcsolatom volt és mindkettő ugyanúgy végződött. A vonzalom jelen volt a szerelem mellett, de amikor eljutottunk arra a szintre hogy lefeküdjünk elkezdtem szorongani, szinte undorodtam a szextől, ami később eltávolodáshoz vezetett. Erre kerestem megoldást amikor a gyermekkori molesztálás témakörbe botlottam. Arra lennék kíváncsi hogy ki lehet deríteni hogy történt-e ilyen gyermekkorban. Mennyire hatásos a hipnózisos módszer?



2018. ápr. 11. 20:53
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szakember segítségét próbáltad már igénybe venni?
2018. ápr. 11. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
85%
Ha történt ilyesmi az egy trauma kell hogy legyen. Erre általában emlékszenek az emberek. Sőt, gyerekkori traumákra félelmetesen pontosan tudnak emlékezni.
2018. ápr. 11. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
95%
Hatásos, de szerintem nehéz korrekt hipnotizőrt találni. A leírtak alapján úgy gondolom h nem molesztálás, hanem vmi más állhat a háttérben.
2018. ápr. 11. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Azt hallottam hogy egyes negatív emlékeket képes teljesen elzárni az agy. Vagy nagyon pontosan emlékeznek rá, vagy pedig teljesen elfelejtik az emberek a nagyobb traumákat.

De lehet hogy nem ez áll a dolgok hátterében, csak megfordult a fejemben hogy van rá esély. Talán az lenne a legjobb ha pszichológushoz mennék el, és akkor közelebb kerülnék a fent leírt probléma megoldásához, bármi is legyen az.

2018. ápr. 11. 21:21
 5/8 anonim ***** válasza:
Tényleg elfelejtheti az agy a traumákat,de attól még megtörtént és hatással van. A hipnózist inkább ne. Menj el normálisan pszichológushoz, akinek ez a szakmája. Régen én is így voltam a szexualitással,mint te. Szexuálpszichológushoz mentem, de a traumatikus dolgokra, hogy rájöjjél mi volt lehet, hogy egy sima pszichológus is segít.
2018. ápr. 11. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Engem kiskoromban molesztált egy idősebb lány, és elcsalt magával. nagyon kikaptam érte, és azóta is nagyon nehezen tudok lányokkal kapcsolatot teremteni mert Lehet még bennem van az az érzés amikor kikaptam érte. Már felnőtt vagyok és családot feleséget szeretnék de nem merek lépni néha! Valaki tud erre megoldást?
2018. ápr. 11. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Pszichológus segít!
2018. ápr. 11. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

#6

Igen, pszichológus. Nekem segített, a férfiakkal voltak hasonló nehézségeim.

2018. ápr. 12. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!