Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Gyógyszer (Kventiax) miatti...

Gyógyszer (Kventiax) miatti éhségérzetre van valami ellenszer? Valamilyen tea, vitamin, bármi?

Figyelt kérdés
Nem arról van szó, hogy az evést nem bírom megállni, hanem hogy esetleg az éhséget el lehet-e mulasztani :) Valakinek bevált erre valami? Köszönöm!:)

2018. ápr. 15. 21:16
 1/2 anonim ***** válasza:
41%

Szia, 25 éves lány vagyok, 1 éve szedem a kventiaxot.


Rossz hírem van. Nincs. A kventiax egy önmagában is hízlaló, és étvágyat hozó gyógyszert. 100mg alatt kevésbé, 100mg felett viszont nagyon.


Én normális étkezés mellett napi 700mg kventiax mellett híztam két hónap alatt 20 kilót úgy, hogy SEMMIT nem változtattam az étrendemen.


Az orvosom el is mondta, hogy a gyógyszer miatt híztam, és ez nem is fog leállni.


Megmondom én mit javaslok.


Csökkentsd az adagot, mert a kventiax hosszútávon többet árt mint használ ne higgy az orvosodnak, igenis okoz függőséget.


Amit tehetsz:


- Csökkented az adagot 50 vagy 100 mg-ra.

- Eszel, de mindig csak keveset, ez az amit egyébként nehéz megállni mert a kventiax néha csinál falási rohamokat, amikor bármikor bármennyit megtudnál enni. Ne tedd. Igyál meg evés előtt egy vagy két pohár vizet, ha dohányzol, szívj el egy cigit, és ha még mindig éhes vagy, akkor egyél.


- Minden héten mérd meg a súlyod. Ha legalább 10 kilót híztál 3 hónap alatt, kérd meg az orvosod, hogy egészítse ki a terápiát más gyógyszerrel is, és ezt , a kventiaxot csökkentse le.


Az éhségérzet elmúlasztására sok mindent tehetsz:


- Igyál vizet. Sok vizet.

- Ha cigizel, gyújts rá ha megéheztél.

- Egyél meg 1-2 szál répát. Almát ne, az éhséget okoz.

- Ne rágózz - szintén éhséget okoz.

- Sokszor kérdezd meg magadtól: éhes vagyok, vagy csak a gyógyszer csinálja ezt velem? Kell nekem ez az étel, vagy sem?

- Mindenféle éhségűző tablettát felejts el, nem használ, drága, és pszichotikum mellett még veszélyes is.

- Mérd a súlyod és a vérnyomásod minden héten.


Engem a kventiax tett beteggé, 3 évig szedtem kis adagban és most 1 éve szedem nagy dózisban de már leálltam vele és csak lefekvés előtt 100mg, amit csökkenteni fogok 50-re majd 25-re és végül elhagyom.


Jó szándékból mondom: ha van rá módod, keress más gyógyszert. Ez hosszútávon nem lesz jó se neked, se a testednek.


Amit még tehetsz:

Eszel. Amit akarsz. Csak keveset. Rágd meg jól, egyél kevés adagot legalább 10-15 percig.


Ha minden kötél szakad, akkor csinálj magadnak egy pudingot, és edd meg azt. Hízlal ugyan de nem vészes.


Nappalra pedig tökéletes étvágyelvevő a kávé és a cigi.


Tiltólistás:

Alma, rágó, cukros dolgok, szénsavas dolgok - ezek mind, mind étvágyhozók, amik a kventiax eleve étvágyhozó mellékhatását csak erősítik.


____________


Vagy.


Annyit eszel amennyit akarsz és beléd fér, és mellette sportolsz, és esetleg hasprést csinálsz, egy idő után nem leszel éhes.


Én megjártam a poklot, semmi sem volt elég napi 6x étkeztem , sokat. Folyton éhes voltam. Ne gondolj rá. Tereld el a gondolataid. Mondogasd, hogy nem vagy éhes. Csak akkor egyél, amikor szükséges, feleslegesen ne tömbd magad mert úgy jársz mint én.


Remélem segítettem.


A

2018. máj. 24. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Koszonom a reszletes valaszodat, kedves A!

Nekem azota egy masik mellekhatas miatt el kellett hagynom a Kventiaxot.

Remelem, neked is sikerul atterned masik gyogyszerre, ami nem hizlal!

2018. máj. 24. 07:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!