Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Amióta csak az eszem tudom,...

Amióta csak az eszem tudom, beteg vagyok! Mire számíthatok még így az életben?

Figyelt kérdés
11éves koromig én is olyan voltam mint a többi gyerek (legalábbis én így éltem meg), de aztán 5.-ben az egyetlen lány akivel beszélgettem,többet nem szólt hozzám,hanem a többiekkel barátkozott,így lényegében ki lettem közösítve általános végéig, 7.-ben már nagyon rosszul voltam, kórházba is kerültem depresszió miatt, 8.-ban meghalt anyukám,és sokat fogytam,akkor is kórházba kerültem. A családi körülményeim sem voltak jók, tesóm mozgássérült, apám alkoholista volt,aki nem törődött velünk sosem, pénzünk nem nagyon volt. Gimiben tanultam tovább és kolis voltam,de csak 1 évig mert nem tudtam beilleszkedni,azt mondják antiszociális vagyok. 9.-ben viszont jojoeffektus+depresszió következtében nagyon meghíztam, amit azóta se tudtam leadni (úgy érzem,ezzel elrontottam az egész életem, ráadásul emiatt vannak akik úgy gondolják h hormonzavarom van) Még történt sok más is, de a középiskolát 3 középiskola 4 osztályában végeztem el, utána továbbtanultam több helyen is,de egyiknél sem szereztem papírt, csak 2 nyelvvizsgabizonyítványt,meg ECDL bizonyitványt,+ tudok jól gépírni...de komoly munkahelyem még nem volt (csak diákmunkák),ahogy barátaim se nagyon akadnak. Nem nézek ki jól,kövér vagyok,és nem vagyok egy társasági ember..depressziós vagyok,nem sok értelmét látom az életemnek...sokszor gondolkozom az öngyilkosságon.
2010. jún. 13. 12:27
 1/9 anonim ***** válasza:
Találj magadnak párt. Sok hozzád hasonló ember van. Biztosan sokat tudnátok egymásnak segíteni.
2010. jún. 13. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Lépj be egy közösségbe, ami hasznos és nem egy szekta, vagy banda.

Például: [link]

Itt találsz társakat, lesznek programok, foglalkoznak veled, elfogadnak amilyen vagy, gondolom te sem vagy gonosz. Itt van a legnagyobb esély rá, hogy rendes emberekkel találkozol.

Elmúlik a depressziód, tudsz majd tanulni, dolgozni.

És sportolj is és mozogj.

Arról senki sem tehet, hogy milyen a családja, de a társaságát mindenki maga választja meg.

Meg is kereshetsz olyanokat akik hasonló helyzetben voltak mint te, és sikerült nekik jóra fordítani az életüket.

2010. jún. 13. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
én néha szoktam lenni a psyche.hu-n.Nekem 6 éve pánikbetegségem volt/van,szocfóbiám van.
2010. jún. 13. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Keress egy sportot,nagyon hasznos mind szociológiai szempontból,mind fizikai szempontból.Egyrészt levezeti a feszültséged.Ha jól választottál élvezni is fogod.Elképzelhető hogy társaságod is lesz,ha olyan sportot csinálsz.Ha érdekel valami mélyedj el benne komolyabban,örömet okoz.Sok problémát okozhat az elhízás.Fuss,gyalogolj,egyél kevesebbet.Eddz valamit.És kötöelez el magad tűzz ki egy célt.Ha eléred sikerélményed lesz,ami javítja szociális képességei,önértékelésed.Keress hasonló érdeklődésűeket.
2010. jún. 13. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

13:04-

És amit te linkeltél az mégis micsoda, ha nem szekta ?! pff


Amúgy sajnos nem tudok tanácsot adni, mert kb. ugyanott tartok, mint te, igaz engem nem közösítettek ki, vannak barátaim is....de mindettől függetlenül sokszor nincs semmi kedvem tovább élni :S

2010. jún. 13. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Neked minden szekta ami vallásos?

A szekta szót arra használjuk ami káros.

Próbáltál már ismerkedni ilyen közösségekkel?

2010. jún. 13. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
most hány éves vagy?
2010. jún. 14. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

legyél kitartó!

"nem nézek ki jól, kövér vagyok", ez rossz hozzáállás!

nem kell elkeseredni, a dolgok jó oldalát kell nézni!

2 nyelvvizsga + ECDL + gépírás <---- ezek mind szép eredmények!

ha ezek sikerültek, és eddig is kitartó voltál, ez után is sikerülni fog.


Sok sikert!

2010. jún. 14. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"Amióta csak az eszem tudom, beteg vagyok! Mire számíthatok még így az életben?"


Bármire. A nagymamám (most éppen 90 éves) egész életében, fiatal korától kezdve, súlyos beteg volt. Nem depresszió és más efféle bohóságok, hanem szív- és érrendszeri, ill. endokrin betegségek. Tőle tanultam, hogy a hosszú élet titka mindig rendesen beszedni a felírt gyógyszereket :)


Először is le kellene fogyni, mert a kövérség szinte mindenben meggátol. Nem fogod magad jól érezni sem fizikailag, sem pszichésen, amíg kövér vagy, és az önbizalmad is nulla lesz. Lefogyni természetesen nem egyszerű, de nem lehetetlen.


"egyiknél sem szereztem papírt, csak 2 nyelvvizsgabizonyítványt,meg ECDL bizonyitványt,+ tudok jól gépírni...de komoly munkahelyem még nem volt (csak diákmunkák)"


Ha ennyid már van, az azt bizonyítja, hogy képes vagy teljesíteni, dolgozni. Továbbra is dolgozz, és próbálj elvégezni valami főiskolát mellette.


"depressziós vagyok,nem sok értelmét látom az életemnek...sokszor gondolkozom az öngyilkosságon."


Elárulok valamit: nem is fogod látni az életed értelmét, az életnek ugyanis nincs értelme. Értelme mondjuk egy csésze kávé megivásának van (az az értelme, hogy ez segít felébredni), meg van értelme teletankolni az autómat (hogy lejussak Debrecenbe), szóval értelme mindig egy A dolognak az, hogy általa lehetővé válik B. Az életünk viszont nem valami másért van, hanem élünk és kész. A kamikáze-pilóták életének esetleg van értelme, de a legtöbb ember abban a szerencsés helyzetben van, hogy az életüknek nem "értelme van", hanem élhetnek kedvükre, ahogy tetszik.


Az életben az a jó, hogy vannak benne élvezetes dolgok, pl. jó zenék, jó ételek, jó könyvek. Ebben a pillanatban pl. kinézek az ablakon és látom, hogy milyen érdekes rózsaszín fényben úsznak a felhők. Ez egy jó pillanat, amiért jó élni. Nem 'értelem', értelme nem lesz tőle az életemnek, de szerencsére ez nem is fontos.


Mire számíthatok még így az életben?? Fogalmam sincs, mert most, június 16-án reggel 5-kor arra gondolok, hogy kellemes hűvös van, szépek a reggeli fények és ez nekem épp most jó. Számíthatok rá, hogy holnap is ilyen szép reggel lesz, sőt, a következő 20-40 évben még sok ennél is szebb reggelem lehet. Erre pl. számíthatok. Dönthetnék természetesen úgy is, hogy ezen a reggelen inkább azzal töltöm az időm, hogy gyötröm magam. Pl. elkezdem magam vádolni: miért nem lettem közgazdász, akkor most többet keresnék??? Annak idején 9 évvel ezelőtt miért nem X-et vettem feleségül, akkor mennyire dekoratív feleségem lenne??? Úristen, vajon 15 év múlva elmondhatom-e, hogy márkásabb autóm van, mint a szomszédaimnak, vagy már reménytelenül csóró maradok??? Stb. Szóval akár kínozhatnám is magam, ha így döntenék, de hát nem döntök így.


Ha tényleg depressziós vagy, az két dologból áll. Az egyik a hibás gondolkodás, amit fent mutattam be röviden, és ami már a kérdésedből is kiolvasható. "Mire számíthatok még így az életben" - ez nekem azt mondja, hogy a jövőbeli életed egy szörnyű történetként fekszik előtted, és attól rettegsz, hogy ez a szörnyű történet megvalósul. Hogy a sorsod a magány, a szegénység, a sikertelenség stb. lesz. Erre a jövőbeli életre gondolsz és rettegsz. Hogyisne rettegnél, hiszen ha a múltra gondolsz, az ezt alátámasztja.


Az első lépés lenne a jelen pillanatban élni. Felejtsd el, hogy az életnek értelme van. Nincs neki, az élet előkelőbb dolog annál, mintsem hogy értelme legyen, mint valami célszerszámnak vagy újságcikknek. Szóval nincs értelme. Hanem vagy jó, vagy rossz. Jó akkor, amikor érdekes vagy élvezetes. Élvezetes és jó dolgok: szép látványok, kellemes hangok, kellemes illatok és ízek, érdekes információk, megindító vagy izgalmas szövegek, szívesen végzett tevékenységek stb. Először is meg kell szabadulni az életedről való gondolkodástól. Ne gondolj önmagadra, főleg az életedre vagy arra, hogy milyen vagy te. Ne tervezgesd a jövődet és ne idézd fel a múltadat. Másodszor, minden szabad idődet töltsd meg valamivel, ami érdekel vagy gyönyörködtet. Ideje megkeresni, milyen zeenét szeretsz vagy milyen könyv érdekel, és ebben elmélyedni. Futni és úszni is kell, mert valahogy le kellene fogyni. Mérsékelt evés és sok sport mellett fogyni fogsz, ezt sem kell folyamatosan méricskélni, és nem szabad gondolkodni azon sem, hogy jól haladsz-e. 1-2 hét múlva egy lyukkal beljebb lesz az öved, aztán pár hét múlva megint egy lyukkal beljebb stb. (ez hosszú folyamat). Ha képes vagy a munkavégzésre, akkor nem vagy nagyon súlyos depressziós (a súlyosak az ágyból sem tudnak kikelni). De ha mégis súlyos eset lennél, a pszichiáter arra ír gyógyszert úgyis. (Ez a depresszió másik oldala, hogy nem csupán a gondolkodás hibáiról lehet szó, hanem szervi folyamatokról is.) Ha nagyon rossz hangulatban vagy, ne feledd a gyors módszert: egy átvirrasztott éjszaka átmenetileg megszabadít a depressziótól (nem 100%, de általában működik). A gondolkodás letiltása, a sport és a szabadidő jó eltöltése enyhíti a dpressziódat. A fogyás növeli a magabiztosságot. Az enyhülő depresszió, a javuló gondolkodási színvonal és az érdekesebb élet (tehát az itt leírtak követése) hozzásegít ahhoz is, hogy az emberek felé nyitni tudj. Olvass sok regényt, hogy megtanuld, hogyan kommunikálnak egymással az emberek és milyen érzéseik vannak, hogy működik az emberek világa.

2010. jún. 16. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!