Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A barátnőm lelki beteg a...

A barátnőm lelki beteg a bőrszíné miatt. Hogyan segíthetnék neki?

Figyelt kérdés
Sziasztok, a napokban találtam meg barátnőm fiókjában egy bőrfehérítő krém tubusát. Megkérdeztem tőle, hogy ez minek és nagyon furán viselkedett. Leültünk beszélgetni és kiderült, hogy gyerekkorában rengeteg beszólást kapott a bőrszínére. Sokszor nézték romának, és rasszizmust is kapott rendesen. Emiatt teljesen lelki beteg lett. Ott kezdődött, hogy 10 évesen be hintőporozta a bőrét. 12 éves kora óta nem hajlandó strandra menni, mert fél, hogy lebarnul. Pár éve pedig fehéríti a bőrét. Hogyan értethetném meg vele, hogy a bőrszín nem számít?
2018. ápr. 29. 13:57
 1/4 anonim ***** válasza:

Ne azt mondd, hogy nem számít a bőrszín. Mert egy barnább valaki más mint az átlag, szóval mindenképp kicsit különös.


Szerintem egyrészt mondhatnád, hogy azért jobb lenne, ha nem csinálná ezt, mert pl azzal, hogy ő normális és barna, kicsit rombolhatná az előítéleteket pont.


Másrészt meg az átlagtól való eltérés előny is egyben. Mert aki eltérő annak nem kell melózni annyit, hogy észrevegyék.


A fontos a bátorság és magabiztosság lenne. Hogy merjen az lenni aki. És használja az előnyeit és kezelje a hátrányait.

2018. ápr. 29. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Akár román akár nem bárkit feljelenthet azért h kissebséginek nevezte.Kissebségi és egyéb becsületi jog megsértéséért. Jó sok pénnzt kaszálhatna ezért.

Ha én egy sikkasztásért 200 000ft kaptam...

Csak tudni kell a jopgokat és kész.

Inkább félniük kellene tőle.

A tesóm is valamiért barnásabb a színe. Sztem elcserélték őt a nővérek amikor születtünk.

ő egésznap csak a szobában kuksol a sötétben és így elég fehér a bőre. Vagyis sápatag. Ő is kerülje a napot akkor. Nem tudsz neki segíteni.

2018. ápr. 29. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Afrikában, Ázsiában sokan használnak ilyen krémeket. Nem azért mert feherek szeretnének lenni, hanem, mert szép árnyalata lesz a bőrnek. Nekem is voltak ismerőseim akik használták.
2018. ápr. 29. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem tudsz neki segíteni. Amíg ő nem tudja, és nem is akarja elfogadni önmagát, és változtatni a hozzáállásán, addig hiábavaló lenne törnöd magad, nem jutnál vele előbbre.
2018. ápr. 30. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!