Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen betegség az, amikor...

Milyen betegség az, amikor olyan gondolataid vannak, amik nagyon negatívak különböző személyekkel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Tehát arról van szó, hogy valamikor, amikor például a családommal vagyok, vagy csak bármilyen emberrel, (aki iránt érzek szeretettet legfőképp) felmerül az a gondolat, hogy mi lenne ha megölném most, leszúrnám egy késsel vagy ilyesmi, és lejátszom ezt gondolatban.


Egyszerűen nem tudom megállni, hogy ne gondoljak ilyet.


És nagyon rossz érzés, és nagyon szégyellem magam utána és lelkiismeret furdalást érzek, hogy ilyeneket gondolok.


Régebben már olvastam valami ilyen betegségről, de elfelejtettem a nevét.


2018. ápr. 30. 21:29
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
kényszerbetegsg kényszergondolatokkal
2018. ápr. 30. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Remélem tudtam segíteni :?)
2018. ápr. 30. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
#1-es jól írja, a kényszerbetegségek egy formája, kényszeres gondolatok.
2018. ápr. 30. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
Én is utálom a politikusokat.
2018. máj. 1. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
52%

Kényszerbetegség.


Attól nem kell félned, hogy megteszed, inkább az a titka, hogy a szorongást akarja kiváltani vele az elméd. Mindig azok vannak ennek a központjában akik fontosak.


Nem mondom, hogy rohanj orvoshoz, de azért figyelj magadra, és ha úgy érzed hogy egyre többször jönnek, illetve másfélék is akkor lehet érdemes elgondolkodni a szakemberen.


Le elhet gyűrni anélkül is, de nagyon nehéz folyamat és hosszú, tapasztalat.

2018. máj. 1. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, de amikor régen olvastam erről, akkor ez nem kényszerbetegségként volt feltüntetve, hanem valami más volt a konkrét megnevezése, de természetesen köze volt a kényszerbetegséghez.


Mindjárt megpróbálom megkeresni.

2018. máj. 1. 09:53
 7/7 A kérdező kommentje:

Ja, igazatok van, erről olvastam régen:


[link]

2018. máj. 1. 09:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!