Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek nem hülyeség...

Szerintetek nem hülyeség ráhúzni minden betegségre, kellemetlen test tünetre, hogy lelki okai vannak?

Figyelt kérdés
Még a veleszületett szívbetegségre is.
2018. máj. 6. 00:35
 1/8 anonim ***** válasza:
De hülyeség. De ki csinál ilyet, vagy ez most mi? Kimaradtam valamiből?
2018. máj. 6. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Denemám!
2018. máj. 6. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Vannak ilyen emberek. Jo az igaz hogy valahol közrejátszhat a lelki ok. Pl. a stressz miatt. De azért hibáztatni valakit mert örökölt egy betegséget, vagy azzal született, az szerintem durva.
2018. máj. 6. 10:32
 4/8 anonim ***** válasza:

Ez így nagy hülyeség, persze.

De azt azért nem árt tudni, hogy sok betegség tényleg visszavezethető lelki okokra (stresszre, mentális problémákra), szóval maga az alapfeltevés nem irracionális, csak hát, vannak egyszerű emberek, meg sajnos áltudományokat terjesztő sarlatánok (pl. a germán medicína propagálói), akik ezt eltúlozzák, ráhúzzák mindenre, hogy lelki okai vannak, stb. Ennek sincs semmi értelme, viszont tagadni, hogy rengeteg egészségügyi probléma nem alakult volna ki pszichés háttér nélkül, szintén baromság.

2018. máj. 6. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Már nem azért de a betegségek 90% lelki alapon jön létre és gyakran még a tetsi betegségeket is súlyosan befolyásolja a lelki állapot!


Például valakinek magas a vérnyomása és az orvosok nem találnak szervi eltérést. A diagnózis ilyenkor esszenciális (elsődleges) magas vérnyomás betegség és vérnyomáscsökkentővel meg gyakran nyugtatóval kezelik. A vérnyomást súlyosan befolyásolja az idegi izgatottság, feszültség stb

2018. máj. 6. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Ha kicsit is értenél a dologhoz, tudhatnád, hogy szinte minden fizikai betegség a stresszes/kiegyensúlyozatlan életmódra vezethető vissza, köztük a rákok is. És a gyomorfekélyről hallottál már? Gondolom még nem. Legalább ne akarnál úgy tenni, mintha mindent tudnál.
2018. máj. 6. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Látom itt is minden fekete fehér. Én elismerem, hogy a betegségeket okozhatja lelki ok. De nem mindet és erre szerettem volna kitérni.
2018. máj. 6. 14:49
 8/8 anonim ***** válasza:
Minden betegség szervi eredetű. Különben nem hatna rá gyógyszer. Az, hogy a stressz előhozza a hajlamból, az egy dolog. Ja, és gyengébbek kedvéért: az agy is egy szerv.
2018. máj. 6. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!