Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Azt hiszem idegösszeomlásom...

Azt hiszem idegösszeomlásom van. Hogyan kezeljem? Egyre elviselhetetlenebb

Figyelt kérdés

Sorozatos csalódások és megrázkódtatások értek, és ez ráment az idegrendszeremre. Orvosnál még nem voltam, de tervezek menni, viszont kórházba már kerültem pár hónapja. Azóta több dolog ért.


A tüneteim:

- állandó rosszul lét, ezt nem is tudom leírni

- Ráng a testem különböző helyeken, vagy egy pontban

- Hasmenés

- Izzadás

- Állandó félelemérzet

- Kemény alvászavar (altatóztam)

Meg folyton azt érzem, hogy "meg akarok őrülni".


tegnap volt egy nagyon kemény rosszullétem (roham?), akkor lefeküdtem, remegett a lábam és az említett rosszullétem fokozódott, félelemérzet meg tetőfokon.

Szakrendelésre csak kedden tudok eljutni.


Hogy jöhetek ki ebből az állapotból? Már javasolták, hogy feküdjek be, de nem szeretnék. Gyógyszert nem szedek, de azt meg azért nem szeretnék, mert amikor szedtem (nem volt beállítva rendesen) akkor folyamatosan leszedált voltam.



2018. máj. 17. 17:53
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Nem megvonási tünetek ezek? Mikor és mennyi ideig szedtél utoljára gyógyszert? (Ne adj' isten drogot). Hogy hagytad abba? Ha nem akarsz befeküdni, pedig ezek a tünetek indokolnák, akkor nem tudsz mást csinálni, mint kibírod keddig, az orvosig.
2018. máj. 17. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen elvonási tünet is LEHET most -altató, de már hosszú hónapok óta ugyanez van, és csak fokozódik. Az altatót, pedig időközönként szedtem. Ez nem elvonás miatt van.
2018. máj. 17. 18:16
 3/8 A kérdező kommentje:
Azt valamiért kifelejtettem, hogy az egészben a legrosszabb tünetem egy masszív szorongás, és szorítás érzés a szívemnél.
2018. máj. 17. 18:17
 4/8 anonim ***** válasza:
Hónapok óta vagy ebben az állapotban?
2018. máj. 17. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Igen, kisebb-nagyobb hullámokban.
2018. máj. 17. 18:29
 6/8 anonim ***** válasza:
48%
Hát, ha hullámzik, akkor ezek szerint máskor is voltál így lenn, aztán meg kijjebb jöttél belőle. Szerintem célszerű lenne befeküdnöd, mert valamilyen gyógyszert biztos, hogy kell kapnod, és azt szigorú orvosi követés mellett lehet beállítani.
2018. máj. 17. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
32%
Nincs olyan, hogy idegösszeomlás, mert akkor halott lennél. Az állapotod valószínűleg erős generalizált szorongás, vagy idegi kimerültség, írták a megvonási tüneteket is. A rohamok lehetnek pánikrohamok, ami szar, de nem veszélyes. Legjobb lenne orvoshoz/kórházba menni, ha ez most nem megoldható, akkor otthon teljes idegi kímélet, pihenés. Én az orvosig szednék valami nyugtatót is, aztán majd elhagyod.
2018. máj. 17. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
48%
Igen ez generalizált szorongás lehet. Nekem is volt régen. Erre gyógyszer kell. Vegyél magadnak a patikában valami növényi gyógyszert addig, ameddig nem jutsz el orvoshoz.
2018. máj. 17. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!