Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Azt hiszem idegösszeomlásom...

Azt hiszem idegösszeomlásom van de nincs TB-m, mit csináljak?

Figyelt kérdés
2014. jan. 28. 13:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%

Intézd el a TB-det!

Nem feltétlenül kell magad után fizetni, ha rászorult vagy, mert nincs jövedelmed és azért nem tudod fizetni, akkor az önkormányzatnál is van lehetőség, hogy szociális alapon az önkormányzat fizesse helyetted.

És menj orvoshoz!

Mert ha nincs TB-d és ellátnak az orvosnál, akkor azt ki fogják fizettetni.

2014. jan. 28. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Rendet rakni is képtelen vagyok nemhogy ügyeket intézni, meg pénzem sincs rá.
2014. jan. 28. 13:08
 3/11 anonim ***** válasza:

Idegösszeroppanásod, mitől?


Nam taichizol? Mégis a tb hogy jön ilyen állapothoz?


Majd a doktorbácsi ír fel rá gyógyszert? Ugyan már.. életvitel kell, amiben feldolgozza az ember ezt az állapotot. Amihez valószínűleg kell egy oktató, például egy taichi instruktor. Ami nincs ingyen, a világ meg sajnos ilyen.

2014. jan. 28. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Annyit is írhattam volna, hogy NYUGODJ meg.
2014. jan. 28. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
minden magyar állampolgárnak van tb-je.az más kérdés hogy fizetve van e..
2014. jan. 28. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nyugi.


Menj el bátran orvoshoz, annyi fog történni, hogy szólnak, rendezetlen a jogviszonyod, de ellátnak, ingyen. (kérésedre bemásolom, mi a követendő eljárás az eü intézménynek, mert általában sok félreinformált a neten azzal riogat, hogy juj, nem látnak el és fizetned kell).

Fizettetni sem fog veled a kórház, majd a nav-tól kapsz egy levelet, hogy visszamenőleg mennyi a járuléktartozásod (nem a kórházi ellátás számlája, azt nem fizettetik ki veled). HA a nav levele megérkezik, akkor beadsz kérelmet részletfizetésre, aztán fizeted. Ha szociálisan rászoruló vagy, a jegyzőnél intézheted, hogy ne kelljen a továbbiakban fizetned (de az eddig be nem fizetett járulékot a nav kérni fogja, arra visszamenőleg esetleg lehet kérni mérséklést, nem nagyon adnak). A részletfizetést mindig engedélyezik.

2014. jan. 28. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Én eleve nem építenék társadalombiztosításra, mert az oké, hogy befizetni be lehet, de az alkotmányban most mi van? Tényleg van még TB ?


Én úgy tudom, hogy már eleve nincs. Persze fizetik még (úgy-ahogy) az orvosokat, de nem kell már megszokni ezt az eddigi rendszert. Tehát tudtommal amúgy hivatalosan már nincs társadalombiztosítás.

2014. jan. 28. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
akkor most mit vársz tölünk kérezö???? tb-d nincs pénzed nincs magán dokira.... Akkor mi gyógyitsünk meg neten keresztül. vagy elmész magán dokihoz és fizetsz vagy elintézed a tb-t és ott fizetsz.
2014. jan. 28. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Egy poharat nem tudok arrébb tenni, hogy a fenébe intézzek bármit is?
2014. jan. 28. 14:28
 10/11 anonim ***** válasza:

Orvoshoz csak el tudsz menni... onnnantól meg semmit nem kell intézned, majd jön a levél, amire a részletfizetést elektronikusan is tudod intézni. A fizetnivalót is el tudod utalni. Neted van, netezni van erőd, mi a gond?


Egyébként ha eddig akartál volna fizetni, ahhoz se kell kimozdulni, elektronikusan is intézheted...

2014. jan. 28. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!