Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ezek súlyos tünetek? Ma...

Ezek súlyos tünetek? Ma kaptam kézhez a zárójelentésemet!

Figyelt kérdés

akkor idézem


"2017 Októbere óta áll kezelésem alatt.

Kórtörténetéből kiemelendő hogy elmondása szerint 10 éves kora óta áll psychologus kezelése alatt iskolai viselkedészavar, nyugtalanság miatt.

2013-ban psychiáter segítségére szorult tünetei miatt akkori tünetei közül Bulimia, hiányzó szociális kapcsolatok, időszakos depresszív tünetek, üresség érzés, máskor nyugtalanság és abuzív aethyl használata emelhető ki. Akkori gyógyszerezése floxet 20 mg, frontin-alkalomszerűen szedve.


2017 Októberében terapeutát váltott személyi konfliktusosság miatt.

Jelentkezésekor magányosságát, párkapcsolat, szociális kapcsolatok hiányát, alkohol abúzusát említi.


MMPI teszt Hy, Pp, Em skálák nagyfokú emelkedettsége hisztrionikus szem zavart feltételezett, passzív-agresszív szem vonásokat, szoc szorongás hiányát valamint fokozott megfelelési kényszert mutatott.


Fam. anamnezisből kiemelendő az elhanyagoló családi háttér, apa valamint anya alk. addict problémái valamint anya szélsőséges hangulati hullámzásai.


Szoc anamnézis a kliens jelenleg egyetemi hallgató. nagyon magas intellektuális képességek. 1 lánytestvére van Ő külön él vele kapcsolata egyszer konfliktuózus máskor jellemző az érzelmileg túlfűtött, rajongó attitűd.


Therapia során a klienssel a szociális kapcsolatok, párkapcsolati élet javítása került a fókuszba. Melynek kapcsán a kliens saját nárcisztikus, hisztrionikus valamint infantilis személyiségjegyeire való belátásra és ezek erősítésére törekedtünk.


Bulimiás tünetei kezdetben csökkentek, később alkalomszerűen. Alkohol abuzus fluktuáló jelleggel van jelen. Emellett autoagresszív viselkedés is megjelent némely érzelmileg terhelt elsősorban intrafamiliriális konfliktus kapcsán.


A megfogalmazott szeretetre , figyelemre való kifejezett igény mellett ennek elfogadásának képtelensége, szeretet kifejezésének nehézsége érzelmi minősége megélésének, empatikus viselkedés érzelmi megélésének, aggodalom, bűntudat megélésének deficitje került a therapia fókuszába.


T: Scippa 10mg reggel 1

T: Frontin 0,25 mg napi 1-2x


Dg:

F6090: Nem meghatározott személyiségzavar

F32.0: Enyhe depressziós epizód



2018. máj. 23. 18:29
 1/9 anonim ***** válasza:
50%
Ez minden, csak nem súlyos
2018. máj. 23. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hogy érted azt hogy ez minden csak nem súlyos? Nekem elég nagy szenvedést okoznak SAJNOS! :(
2018. máj. 23. 19:15
 3/9 anonim ***** válasza:

Gondolom úgy érti, hogy magadnál vagy.


Én is mentális beteg vagyok, így megértem, hogy nagy szenvedést okoznak, de akkor is, tudod, hogy mi van velem, nem szakadtál ki a környezetből, egyetemre is jársz. Szerintem az előző válaszoló, és az én olvasatomban is az számít súlyosnak, amikor valaki már azt sem tudja hol van, olyan durván beteg, és nem lehet emberek közé engedni sem.

2018. máj. 23. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem gáz. Ha írtak volna delúziót, vagy derealizációt, akkor már lehetett volna aggódni.
2018. máj. 23. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy szenvedsz, de ez ezerszer rosszabb is lehetne, hidd el

Szedd össze magad, sok sikert

Neked még semmi nincs veszve

2018. máj. 24. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
3-as! Aha értem. Köszi a válaszod megnyugtatál nagyon! Neked mi bajod van?
2018. máj. 24. 16:43
 7/9 A kérdező kommentje:
4-es! Mi az a delúzió és derealizáció? Nem gondolnám hogy az én tüneteimnél rosszabbak lennének. Én iszonyúan szenvedek és nagyon rosszul vagyok. A testemet is megviselte az evészavarom mert gyomorfekély, reflux, zománckopás a fogaimról és kiszáradásom is volt a rengeteg hánytatástól, hashajtózástól! :(
2018. máj. 24. 16:44
 8/9 A kérdező kommentje:
5-ös! Ja igen mondani könnyebb hogy fel a fejjel stb :'(
2018. máj. 24. 16:45
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem elég súlyos. Nem pszichiátriai szempontból. Pszichológushoz járjál mindenképp.
2018. jún. 3. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!