Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan lehet házilag gyógyítan...

Hogyan lehet házilag gyógyítani a súlyos depressziót?

Figyelt kérdés

#depresszió #mentális probléma #házilag gyógyítás
2018. ápr. 3. 13:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
52%
Sehogy. Szakorvos kell.
2018. ápr. 3. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
26%

Házilag csak rontani lehet az állapoton.

Szakemberre van szükség, pszichológusra.

2018. ápr. 3. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
75%
Sajnos az en tapasztalatom is az, hogy pszichologus vagy pszichiater nelkul csak romlik a helyzet. :( Foleg egy sulyos depresszional. Jobbulast!
2018. ápr. 3. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
19%

Szexszel és az érzések szabadjára engedésével.

A gyógyszereket felejtsd el!

2018. ápr. 3. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
37%
Én is azt tapasztaltam, hogy a gyógyszerek, terápiák tesznek birkává. Mástól várni segítséget? "Segíts magadon isten is megsegít!"
2018. ápr. 3. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
64%
Kérdés, hogy az a súlyos depresszió valóban az-e, tehát szakorvos állapította-e meg, vagy "csak" az illető érzi úgy, hogy nagyon maga alatt van stb.
2018. ápr. 3. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nézz körül, hogy mennyi alkoholista van az országunkban, és saját szemeddel láthatod, hova vezet az, amikor valaki önmagát próbálja kigyógyítani a depresszióból. Sajnos ezzel a nálunk elterjedt "egyedül kell megoldanom, szégyen a pszichológus"-felfogással együtt jár az alkoholizmus, mint brutál társadalmi probléma. :( De még ha valaki nem is lesz alkoholista, a tünetek és a betegség súlyosbodása sem túl csábító opció... A lehető legjobb szándékkal javaslom, hogy keress szakembert, ha súlyos depresszióval küzdesz, ha írsz privátot, szívesen segítek szakembert keresni. Isten áldjon!
2018. ápr. 4. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a sok választ! Igyekszek távolmaradni a gyógyszerektől. Borzasztó tapasztalatok. A pszichológust is próbáltam (nem egyszer) de legtöbbször több kárt tett mint használt. Nem beszélve arról, hogy iszonyatosan drágák, amit sajnos én csak nagyon nehezen tudok megengedni magamnak. (Persze az egészség minden pénzt megér csak akkor találnék egy olyan orvost aki tényleg tud segíteni.)
2018. ápr. 4. 07:20
 9/13 anonim ***** válasza:

Tök jó, hogy felvetek egy nagyon lényeges kérdést, és valakiknek az sem tetszik. :D

Pedig nagyon nem mindegy, hogy valakinek tényleg orvos által diagnosztizált súlyos depressziója van, vagy - nem vicc - kiborult, mert "jaaaj, anyám mindig azzal cseszeget, hogy rakjak rendet a szobámban, meg tanuljak", és azt hiszi, hogy ez a depresszió, holott nem.


Node a lényeg: bár itt a többség gyógyszerpárti, és én is az voltam régebben, mert sajnos volt a családban érintett, akinél ugyan nem sikerült megfelelő állapotjavulást elérni a gyógyszerekkel, de nem ismertünk más lehetőséget; de most van ismerősöm, akinek egy rakás mentális problémája volt (szorongás, depi, ocd, pánikrohamok), és több gyógyszert is kipróbált, egyik sem vált be, ellenben sokkal jobban van, mióta rendszeresen B-vitamint és Omega3-at szed. Nagyon sokat számít a hozzáállás is, meg persze még sok összetevő. Őrá kb. rá se lehet ismerni, annyi mindenben változott az elmúlt bő félévben.


Szóval ne add fel soha. :)

2018. ápr. 4. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Sajnos diagnosztizált és már küzdök vele 10 éve. Sajnos egyre rosszabb és mivel több menáis problémám is akad el nehéz a mindennapokban tartani magam. Ám jó megoldást még nem táltam de ezekre a B-vitamin és Omega3 -ról már én is hallottam. Első körben lehet inkább ezeket próbálom ki hát ha nekem is beválik. :)
2018. ápr. 4. 21:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!