Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért reagálok túl agresszív...

Miért reagálok túl agresszív jeleneteket? (Többi lent)

Figyelt kérdés

A kérdésem tulajdonképpen az, hogy ha testi bántalmazást látok filmekben, sorozatokban, szóval olyan felületen, ahol (ha nincs spoiler) váratlanul ér, és nem tudok rá felkészülni, szinte rögtön sírva fakadok, de nem az a szánakozó, ,,pár könnycsepp lecsordul" verzió, hanem a ,,teljes kiakadás" vagy hogy fogalmazzak. Megfájdul a fejem, szédülni kezdek, kikapom a fülhallgatót a fülemből, leállítom a filmet és levegőért kapkodom. Nem találtam semmit erről, valójában fogalmam sincs, hogy kéne rákeresnem, ezért gondoltam hátha vannak okosabbak nálam. Gondolok itt erőszakra, bántalmazásra, ami ellen az áldozat nem tud védekezni, mert éppen lefogják, vagy gyengébb a másiknál. Empatikus vagyok, ez biztosan az egyik oka, velem nem történt még ilyen (és ez maradjon is így). Ha van ennek neve, vagy bármilyen segítség, hogy rá tudjak keresni, az megköszönöm. (,,Akkor ne nézz ilyeneket" és társai jellegű kritikát hagyjuk, mint mondtam, ezek váratlanul értek.)

Előre is köszönöm a válaszokat.

19/L


2018. máj. 29. 00:29
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem hinném hogy van erre tudományos megnevezés.

Szerintem csak az empátia dolgozik benned ennyire. Hasonló vagyok, csak az én reakcióm az, hogy be akarok menni a filmbe, és "Hú de megmutatnám ennek a ...-nak.


Én egy olyan elméletet állítottam fel, hogy az agyad nincs hozzászokva az ilyesmihez, tehát nincs egy általános "mechanizmusa"(bár szerintem ez is nevezhető annak), és ahogy hirtelen érnek a jelenetek, az agyad nem tudja hogy reagáljon.

Kicsit hasonló a horrorfilmekhez. Amikor először nézel horrort, majd becsinálsz a legkisebb ijesztéstől, aztán ahogy egyre többet nézel, egyre kevésbé ijedsz meg, mert az agyad számít rá. Nem tudom hogy ez csak úgy van vagy valamilyen rendellenesség áll a háttérben.

2018. máj. 29. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Remélem, hogy nincs bármilyen agyi károsodásom, de gondolom nincs, valószínűleg tényleg csak az empátia. És van logika abban amit írtál. Köszönöm a segítséget!
2018. máj. 29. 00:57
 3/3 anonim ***** válasza:
Nincs empátiád valószínűleg ezért túlreagálod a helyzeteket.
2018. máj. 29. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!