Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan lehet ebből kijönni?...

Hogyan lehet ebből kijönni? Félelem és állandó gyomorideg?

Figyelt kérdés

Állandó félelem van bennem mindentől, de leginkább ha iskolába kell mennem.

2 nap múlva vizsgázok, és már most el kezdett fájni a gyomrom, és érzem hogy nem akarok bemenni. Ha mennem kell, aznap reggel enni sem tudok, és nagyon szokott fájni a gyomrom.

Kikészít ez az állapot, és semmi nem segít rajta azok közül, amiket eddig kipróbáltam.

Hogyan lehetne ezen túljutni ?

Segítsetek mert már nem bírom! :(



2018. máj. 29. 10:27
 1/7 anonim ***** válasza:
Ez egy masszív szorongás. Miket próbáltál eddig? Csak, hogy azokat már ne írjam le.
2018. máj. 29. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
49%

Öltözz fel, menj le a paitkába és vegyél magnézium citrátot! Reggel este 1-1 szem és csodákat tesz a kimerült idegrendszerrel.


És de. Bírod.

2018. máj. 29. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Próbáltam lazítani, elterelni a gondolataimat, csak a jóra koncentrálni, hallgattam nyugtató zenét, múltkor már egy szem nyugtatót, mozogtam, néztem filmet, olvastam, szedtem vitamint.

De ezek nagyon rövid időre segítettek, maximum addig akit csináltam őket.

Nagyon tanácstalan vagyok, és bármilyen ötletet meghallgatok.

Rendben, veszek a gyógyszertárból.

2018. máj. 29. 11:03
 4/7 anonim ***** válasza:
Átérzem a helyzeted. Én az orvosi vizsgálatok előtt szoktam így szorongani. Még a legegyszerűbb kis rutin vizsgálatoknál is, ami áll egy vérnyomás mérésből meg egy hallgatásból olyan rosszul leszek néha ,hogy ott ájuldozom pedig tudom hogy nem lesz semmi. Ezt úgy lehet(ne) leküzdeni ,hogy sokszor belemész a helyzetbe és egyszer csak azt veszed észre ,hogy már nem szorongsz. Csak ,hogy a te és az én esetemben ez nem egyszerű. Te nem vizsgázhatsz minden nap, nekem meg nem lehet minden nap orvoshoz járkálnom csak ezért. Viselkedésterápiát meg lehet próbálni, ez olyan ,hogy relaxációs állapotban, képzeletben mész bele a helyzetbe újra és újra. Nézz utána, ezt egyedül is el tudod sajátítani, nem kell feltétlen terapeuta. Addig is, magne b6 vagy amit az előző válaszoló írt, elegendő d vitamin, citromfű tea, ezek mind segíthetnek.
2018. máj. 29. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Sokáig (másfél évig) én is ezzel küzdöttem. Betegesen görcsöltem egy hülye tantárgy miatt, minden reggel gyomorgörcsöm volt, akkor is, ha épp aznap nem is volt olyan órám. Annyira elviselhetetlennek éreztem ezt az állapotot, hogy iskolapszichológushoz fordultam. A másik, ami segíthet, a stresszoldó színező, bár nem tudom, hogy mennyire kedveled az ilyet. De órákra kikapcsolja az agyad, nem agyalsz, így nem kezdesz el szorongani sem. Több mozgás, séta a levegőn. De engem tényleg csak a pszichológus tudott kirángatni ebből a helyzetből. Már több mint fél éve nincs gyomorgörcsöm. Vagy ha érzem is, hogy elkezdek stresszelni, már könnyebb leállni vele.
2018. máj. 29. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Elgondolkoztam már a pszichológuson is, csak attól tartok hogy pénzkidobás lenne.
2018. máj. 31. 11:07
 7/7 anonim ***** válasza:
Megpróbálhatsz elmenni TB támogatott pszichológushoz is pl. SZTK-ba. Én ott találtam meg az igazit, aki kihúzott a gödörből:). Előtte magánhoz jártam egy ideig de sajnos semmit nem segített.
2018. máj. 31. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!