Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mennyit szabad közösségi...

Mennyit szabad közösségi oldalakon lógni? 18/f

Figyelt kérdés
Mi az a határ ami még "egészséges" és nem vezet függőséghez. Hetente? Naponta? Hány óra? Hány perc?

2018. máj. 29. 20:24
 1/8 anonim ***** válasza:
76%

Azok, amik a közösségi oldalakon napjainkban mennek, bizonyítottan káros hatást gyakorolnak. (Többek között az önértékelési zavar kialakulása például...) Az én értékrendem szerint nincs olyan mennyiségű ezzel töltött idő, ami "elfogadható" lenne.


Véleményem szerint ez olyan, mint a cukor. Ha sokat használsz belőle, nagyon káros, ha keveset, akkor csak kicsit káros. De ugyanolyan káros, csak más mértékben ártassz vele magadnak.


Azt meg már neked kell eldöntened, hogy tényleg erre van-e igényed, amiket egy közösségi oldal tud nyújtani neked, és ennek tükrében kell meghoznod a döntést, hogy számodra mennyi "kell" belőle.


Én nem tartom egészségesnek mindazt, amit a közösségi oldalak képviselnek, ezért az én véleményem az, hogy semennyit.

2018. máj. 29. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
74%
Kevesebb, mint 1 perc.
2018. máj. 29. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Egyetértek és ki is próbáltam nélküle de 3 hónap után kirekesztettnek éreztem magam, mert nem tudtam mi történik a barátaimmal, mintha egy külön bolygón éltem volna. Ez az elmélet csak akkor működne, ha mindenki abbahagyná!
2018. máj. 29. 22:06
 4/8 anonim ***** válasza:
53%
Elsovel egyetertek! Kerdezo, viszont a csoportnyomasnak sem jo engedni. Probald meg csak a messengert hasznalni es nem nezegetni a tobbiek oldalait. Vagy nezd meg heti egyszer. Ez olyan mint a hirado, nem kell naponta mergezni magunkat vele, heti 1x is eleg tajekozodni. Szerintem.
2018. máj. 30. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Annyi ideig használd őket, amíg nem akadályoz a mindennapi tevékenységekben. Ha látni szeretnéd, hogy mi van a barátaiddal, akkor nem gond, ha hetente párszor megnézed, mi van velük. Az a káros, ha már úgy kell szólni, hogy hagyd abba, mert társaságban sem tudsz leállni vele.
2018. máj. 30. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

#1 vagyok


Tudom, hogy nehéz, hiszen én magam is "kipróbáltam", hogy milyen ezek nélkül a jellemromboló sz..rok nélkül az élet. Igen, először fájt. De utána fokozatosan jobban éreztem magam, mert már nem voltam ennek a rabja, nem mérgezett engem tovább. A te esetedben a Faszbúk birtokol téged. Én azzal kezdtem, hogy megfordítottam a kockát, és én birtokoltam azt, (tudatos felhasználás) majd nemsokkal később már nemes egyszerűséggel nem is birtokoltam, hiszen elszakadtam tőle. Nem volt a "részem" többé.


Nekem már nem a lájkok mondják meg, hogy mennyit érek. Kimaradok a hazugságokból, amiket a közösségi oldalakon ki lehet plakátolni magunkról, és ehelyett őszinte beszélgetéseket kaptam. Elvesztettem a virtuális barátokat, és valósakat kaptam helyettük.


Én nem bántam meg. Nekem is ez volt a legnagyobb félelmem, hogy kimaradok valamiből. Két éve nem vagyok már ennek a részese, és mégsem maradtam ki semmiből. Ezzel csak magadnak próbálsz igazolást találni arra, hogy ne merj változ(tat)ni.

2018. máj. 30. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én konkrétan például napi kb. 1- 3 órát töltök összesen a Facebookon, ha van rá időm. Az utcán, buszon, munkahelyen nem nyomkodom. A másik fele pedig az hogy ha okosan használod, még akár hasznod is lehet belőle, én például a Facebooknak köszönhetem hogy elkezdtem fotózni és van három fényképezőgépem, amiből kettőt ajándékba kaptam... :)
2018. jún. 10. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
64%
Heti 5 perc.
2018. szept. 6. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!