Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi lesz azokkal az emberekkel,...

Mi lesz azokkal az emberekkel, akiknek félresiklott a személyiség fejlődése?

Figyelt kérdés
Kicsi koromtól kezdve mindig kritizáltak, maceráltak valamivel a körülöttem lévők. A családban is, de az iskolában az osztálytársak meg még inkább. Na ettől aztán úgy elment az önbizalmam, és olyan gátlásos lettem, hogy egyszerűen nekem nem megy a felnőtt élet. A munkahelyen, ahol szintén vannak konfliktusok, rendre olyan dolgokat vár el tőlem az élet, amikre engem nem készített fel senki, és nem tudok velük mit kezdeni. Szórakozni menni sem tudok, mert legszívesebben elbújnék, hogy senki még csak ne is lásson. A tanulásra sem tudok már koncentrálni, mióta rájöttem, hogy a tanulás nem oldja meg ezeket a problémákat. Pedig régen osztályelső voltam, annyira jól ment. Mondanom sem kell, párkapcsolatom sincs, soha nem is volt, barátom is csak kevés van, és velük is csak ritkán találkozom, mert félek, hogy ha megérzik, hogy milyen problémás vagyok, akkor ők is elfordulnak majd tőlem. Mi lesz így velem? Mások is vannak ezzel így? Ha sikerült, hogy törtetek ki ebből a helyzetből? Régen mindig abba kapaszkodtam, hogy még olyan fiatal vagyok, és még annyira előttem az élet, hogy még bőven van időm megváltozni, és még semmi sincs veszve, de ma már ez sem igaz, mert már 30 körüli vagyok. :( El fog majd múlni ez az érzés, hogy nem tudom elfogadni, hogy így ment el a fiatalságom, vagy most már életem végégig ezt az ürességet érzem majd?

2018. jún. 2. 19:53
 1/9 anonim ***** válasza:
Azok a fél keresetüket pszichoterápiára kell hogy áldozzák. Sajna ez van :/
2018. jún. 3. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
És az segít tényleg?
2018. jún. 4. 19:46
 3/9 anonim ***** válasza:

Miért gondolod, hogy félresiklott a személyiségfejlődésed? Az alapján, amit leírsz, nekem az válik csak nyilvánvalóvá, egyrészt, hogy az önbizalmad elég mélyen van az átélt macerálás hatására, másrészt felmerült bennem, hogy valaha is hallottál-e már az Asperger szindrómáról?


[link]


Valamiért amit leírsz, nekem rezonál vele, érdemes talán utánaolvasnod. Persze így látatlanban csak egy nagyvonalú találgatás részemről.

2018. jún. 4. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Azok így fognak meg.ohani!


Tapasztalatból írom,nem tudok vele mit kezdeni.

2018. jún. 6. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Kimaradt a d belőle,tehát ro.adni.
2018. jún. 6. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
uccsó +1
2018. jún. 6. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Milyen tapasztalatod van 4-es?
2018. jún. 8. 20:24
 8/9 anonim ***** válasza:

Amit írtál,kb.90%ban igaz rám is.

Próbáltam változtani ezen,soha nem sikerült maradandóan,ideiglenesen többször is,de mindig maradt a sz.r.Sokszor azt érzem,nincs értelme semminek.4es voltam

2018. jún. 8. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A napokban olvastam ezt: Arról ír hogy a kezeletlen szociális fóbia személyiség zavarhoz vezet

[link]

amit itt írnak annak 90%-a igaz rám is.


Kognitív viselkedés terápia hatékony állítólag csak ilyen kezelések tényleg egy vagyonba vannak.


Az a baj nincsenek közös önsegítő csoportok ahol a szoc fóbiások egymással gyakorolhatnák a félemeik leküzdését.

2018. jún. 8. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!