Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Disszociatív multiplex személy...

Dragon7 kérdése:

Disszociatív multiplex személyiséget (személyiségzavart) létre lehet hozni saját magadon?

Figyelt kérdés

2018. ápr. 23. 10:13
 1/4 anonim ***** válasza:
75%

Próbáld meg. Aztán majd írjatok, hogy mire jutottatok.

Amúgy mentális betegségeket nem lehet csak úgy létrehozni. Legtöbbször szörnyű gyerekkor, és nagy traumák hatására alakulnak ki, mint az, amiről a jelenlegi kérdés is szól, és kétlem, hogy ez nagy buli annak, aki ebben szenved.

2018. ápr. 23. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
2018. ápr. 23. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
60%

Ahogy az első is írta a DID gyermekkorban elszenvedett traumák hatására alakul ki. Még ha most sorozatos traumáknak is teszed ki magad, az agyad máshogy fog védekezni, mintha pici gyerekként történnéne ez veled. A DID kialakulásában pedig fontos tényező a szégyen érzése, ami hatására alakul ki a kisgyerekben a tagadás: "ez nem lehet, hogy velem történik" "ez nem velem történik" "ezt nem én tettem" stb.

A traumák elleni sok éven át tartó védekezés és ennek a védekezési stílusnak a rögzülése felnőttkorra nos valójában ezt hívják személyiségzavarnak (persze van néhány kivétel, pl. pszichopáitát okozhatja traumák sorozata is, de okozhatja veleszületett agyi redellenesség is stb.).


A DID egyáltalán nem olyan mint a filmekben. A mag néha soha többé nem tudja átvenni az irányítást a többi személyisége fölött, örök amnéziára van ítélve. Vagy súlyos emlékezetkiesései vannak, néha csak órák, máskor napok, hónapok vagy évek eshetnek ki az emlékezetéből. A mag nem fogja magát színes egyéniségnek látni, az élete élhetetlen lesz, a dolgok, azt fogja érezni, hogy semmire sincs ideje, a kapcsolatai leépülnek. Ha a mag kint is van bizonyos ideig, álatában annyira súlyos mértékben védekezik az emlékei ellen, hogy csak olyan unalmas munkák elvégzésére lesz képes, ami nem hoz fel benne traumatikus emlékeket. Befolyásolni nem tudja a többi személyiséget!

Akik ebben szenvednek próblnak meggyógyulni. Nem is értem miért akarna valaki ilyet létrehozni magának. Ez legalább olyan, mintha valaki azt kérdezné, lehetne-e izomsorvadása vagy cukorbetegsége. A személyiségzavarok is betegségek és borzasztó személyiségzavarral együttélni.

2018. ápr. 24. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
78%
Persze. Ehhez nem feltétlen kell gyermekkori trauma(de ha van is akkor könnyebb) . Hasított személyiséget saját magadon,illetve hipnoterapeuta tud létrehozni egy disszociatív állapotot,amiben létrehozhatsz(altereket). Vagy ő hozza létre. Én így hoztam létre,bár amikor itthon vagyok akkor semmi sincs,csak ha emberek közé megyek,az is nagyon ritka. Akkor történik a váltás. Ha van is az általában éjjel szokott történni. Kellemetlen érzés. De mostanában nincsen vagy nem veszem észre. Én csak elméletben írtam le hogyan kell,azt is egy másik ilyen kérdés alatt. A gyakorlat az évekig eltarthat de az is veszélyes. Szóval azt nem írom le hogy kell.
2020. febr. 6. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!