Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depressziosok! Ti is szoktatok...

Depressziosok! Ti is szoktatok ugy erezni, hogy nem kapcsolodtok a valosaghoz?

Figyelt kérdés

Eleg hosszu ideje kuzdok depresszioval, ez a problema csak 3-4 napja jott elo. Olyan, mintha az agyam kikapcsolt volna, csak a testem mukodne. Tehat teszem a dolgom, boltba jarok, setalni megyek, takaritok, de kozben ugy erzem, mindez nem valosag, csak valami szimulacio vagy hasonlo. Eleg ijeszto erzes...

Kulfoldi forumokon olvastam, hogy mas is van igy,de erdekelne, hogy kozuletek tapasztalza-e valaki ezt a jelenseget.


2018. jún. 6. 19:49
 1/4 anonim ***** válasza:
55%
Deperszonalizációnak hívják ezt a tünetet és valóban elég szar. Amúgy nem veszélyes, nem káros, "csak" egy érzékcsalódás, az agy trükkje. Nekem nyugtató elvonás után jelentkezett megvonási tünetként, bár én inkább szorongtam. Sokáig durván rajtam volt ez az álomszerű érzés, de azóta sokat csökkent. Néha még zavartnak érzem magam, de nem súlyos.
2018. jún. 6. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 NekoOo ***** válasza:
100%

Ugyanebben vagyok jelenleg en is kedves kérdező.

Fel eve elmentem pszichiaterhez a derealizaciommal, aki leoltott, hogy ez nem az, ne mondogassam mar. A helyi pszichológus azt mondta, fejletlen valosagtudatom van. Majdnem elaludt a beszélgetés kozben.. Majd felmentem Pestre a SOTE-ra nagy nagy reményekkel. Ott a kedves pszichológus hölgy megállapította hogy súlyos depressziom van, nagyon sok trauma ért és valószínűleg borderline-om is van, illetve gyanakszik disszociativ személyisegzavarra is, de ezt kétlem.

Teljesen átérzem a helyzetedet. Ha szeretlen beszélgetni, akkor bartan irj! Tudom milyen nehez ezzel egyedul küzdeni es kell valaki, aki aterzi a helyzeted.

2018. jún. 6. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is ez van. Mintha valami álomban leteznék, mintha ez nem a valosag lenne. Mintha ez mind korulottem nem is tortenne meg. Baromi rossz erzes es depresszio, bipolaris meg egy rakas betegseg okozhatja. Pl vezetesnel vagy komolyabb dontesnel szerintem baromi felelmetes.
2018. jún. 6. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szepen koszonom a valaszokat! Orulok, hogy nem vagyoj ezzel egyedul, ugyanakkor elborzaszt, hogy masok is szenvednek ettol. :(
2018. jún. 6. 23:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!