Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Barátnőm csak úgy tud elaludni...

Barátnőm csak úgy tud elaludni hogy szopja az ujját ez normális? 22f

Figyelt kérdés
Éjszaka is a szájában van ha oda nyúlok hogy elveszem a kezét felébred. Ő 19 éves
2018. jún. 12. 10:45
 1/5 anonim válasza:
93%
Ez onnan alakul ki, hogy baba korában nem cumit adtak neki, hanem az ujját, amiről végül nem szoktatták le. Ugyan ez volt velem is, bár nekem végül sikerült leszoknom 15 évesen (most 20 vagyok). Ne bantsd emiatt, mert hidd el, biztos kellemetlenül érzi magát eleve. Inkább segíts neki. Olvass utána, hogy mikkel lehet leszokno. Pl lehet venni átlátszó, keserű körömlakkot, nekem ez segített.
2018. jún. 12. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Előfordul felnőtteknél is, egyfajta megnyugtató érzést adhat, ezért rászoknak, de le lehet róla szoktatni, ahogy fentebb írták, ha másképp akarattal nem megy, valamilyen szerrel.

Azért sem normális, mert a fogait nyomja az ujjával, és mint egy rossz fogszabályozó, rossz irányba tolja el őket, ezért csálén fognak állni (vagy már úgy állnak), mélyharapása lesz, hosszú távon pedig eért gondjai lehetnek az evésnél, nem megfelelő rágás/harapás miatt.

Lehet, már most is érdemes lenne megnézetni a fogait, még fiatal, fogszabályzóval még helyre lehet hozni, ha már van eltérés.

2018. jún. 12. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
Olyan értelemben nem normális, hogy a legtöbb ember ilyen idős korban már nem csinálja. Viszont nem feltétlenül kóros, ez nem betegség önmagában, és nem is feltétlenül kell róla leszoknia (szerintem), amennyiben nem akar.
2018. jún. 12. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
50%
Adj neki valami mást a keze ügyébe...
2018. jún. 12. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

igen az, kb olyan mint a cigi, az se ésszerű dolog, de nyugtat és nagy a divatja...

viszont tényleg elronthatja a fogsorát és az állkapcsát, segíts neki leszokni szép türelmesen

2018. jún. 13. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!