Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek ha félek a mennydör...

Mit tegyek ha félek a mennydörgéstől? 😞

Figyelt kérdés

Régen imádtam a viharokat. Simán mászkáltam egy nagyobb vihar közben. Élvezettel néztem hallgattam. Viszont egy idő után-fogalmam sincs mi változott-iszonyatosan elkezdtem félni a dörgéstől.

Az eső nem zavar, sem a villámlás, de a mennyndörgés(főleg ami olyan, hogy kb a ház is beleremeg) az nagyon beparáztat és szorongó érzés lesz úrrá rajtam. :(

Közben mindig arra gondolok, hogy pl aki nincs most velem(családtagok, a párom), hogy "úristen vaajon minden rendbe vele? Semmi baja? Ő nem fél vagy retteg?" stb.

Viszont, ha vannsk mellettem akkor is marad ez a szorongó érzés.

Nem vagyok már kislány és egyszerűen annyira kínos ez nekem, hogy ennyire félek. :(

Mit tudok tenni?



2018. jún. 22. 02:04
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Füllhalgatò zene?
2018. jún. 22. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
😞
2018. jún. 22. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Hallgasd ezt a zenét és közben olvasd a szöveget (lyric video), asszem ez be fog találni. Ha nem megy az angol privátban elküldöm a fordítást. (Nekem nagy kedvenc és régen lefordítottam magyarra. Nagyon szép dal.)


https://www.youtube.com/watch?v=Y-7xkCFukbY

2018. jún. 22. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ugyanezt érzem, de én már akkor parázok, ha látom a villámlást, mert tudom, hogy dörögni fogok. Nappal kevésbé zavar, de mostanában éjjel szokott vihar lenni, most is volt. Nem igazán vagyok kipihent. Ciki vagy nem ciki, én be szoktam fogni azt a fülem, amin nem fekszek, ha aludni akarok és így valahogy elalszok.
2018. jún. 22. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
a kiskutyánk is ilyen, fiatal korában nem félt, öregkorára viszont már igen
2018. jún. 22. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Jogosan félsz a mennydörgéstől, én is félek mert mivan ha belevág a házba, vagy gömbvillám keletkezik és átéget mindent velenm együtt...
2018. jún. 22. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Megértem, hogy féltek, de gondoljatok arra, hogy ha egy villám belétek csapna, már nem hallanátok a dörgést.

A kettő ugyanis egyszerre történik, csak a fény hamarabb ér le a földre, mint a hang.

De gondolom, ezzel ti is tisztában vagytok.

2018. jún. 23. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!